Futbalisti Realu Madrid vstúpili do nového ročníka víťazstvom 3:1 na ihrisku Celty Vigo. V drese domácich hral slovenský reprezentant Stanislav Lobotka do 75. minúty, duel po červenej karte nedohral stredopoliar Realu Luka Modrič, ktorý v súboji pri čiare stúpil na achilovku Denisa Suareza a rozhodca ho po prezretí videa poslal predčasne pod sprchy.

Real napriek hre v oslabení poistil svoje tesné vedenie. V 61. minúte sa o najkrajší moment celého zápasu postarala nemecká hviezda v službách Bieleho baletu. Práve Lobotka totiž nedostúpil Toniho Kroosa a ten výstavnou ďalekonosnou strelou od brvna zvýšil vedenie Realu na 2:0. Jeho utešený gól sa vzhľadom na ďalší priebeh stal napokon aj víťazným.