Main Content

VIDEO: Miočič v odvete knokautoval Cormiera a zobral si opasok šampióna späť, Diaz sa do UFC vrátil triumfom

nedeľa, 18. august 2019 10:22 | Autor: TASR

Daniel Cormier
Daniel Cormier | zdroj: TASR

Anaheim 18. augusta (TASR) - Americký zápasník Stipe Miočič knokautoval v odvetnom súboji miešaných bojových umení o opasok ťažkej váhy organizácie UFC svojho predošlého premožiteľa Daniela Cormiera. Atraktívny galavečer UFC s číselným označením 241 v americkom Anaheime priniesol okrem výhry Miočiča aj úspešný návrat Natea Diaza do oktagonu či prehru držiteľa striebornej medaily v zápasení z OH 2000 Yoela Romera.

Priebeh dlhoočakávaného titulového zápasu pritom vyznieval od úvodu lepšie pre Cormiera. Štyridsaťročný zápasník pred začiatkom štvrtého kola vyhrával u všetkých troch bodových rozhodcov v prvých dvoch kolách. Zlepšený výkon v treťom kole však naštartoval 36-ročného Miočiča k ukončeniu zápasu pred časovým limitom. V štvrtom kole začal presnými kombináciami úderov z postoja triafať Cormiera do tela, čo držiteľa titulu postupne spomalovalo. Necelú minútu a pol pred koncom kola Miočič ľavým hákom na telo zranil Cormiera, ktorého pri spätnom pohybe spŕškou úderov do hlavy poslal k zemi, na čo následne reagoval arbiter Herb Dean ukončením duelu. Miočič sa tak súperovi dokonale revanšoval za vlaňajšiu prehru, keď ho práve Cormier pripravil o titul.

"V treťom kole som uvidel Danielovu slabinu. Vo štvrtom sa mi ho podarilo niekoľkokrát presne trafiť. Vďaka bohu, je to naozaj veľmi tvrdý zápasník," dodal bezprostredne po súboji Miočič, ktorý si výhrou upravil bilanciu na 19 výhier (15 pred časovým limitom) a 3 prehry.

V hlavnom predzápase večera Natea Diaz vybodoval v súboji welterovej váhy Anthonyho Pettisa jednomyseľným verdiktom rozhodcov. Diaz, ktorý sa do oktagonu vrátil po trojročnej odmlke, dominoval celému priebehu zápasu. Okrem zaznamenania väčšieho počtu signifikantných úderov získal 34-ročný premožiteľ Conora McGregora body aj za kontrolu oktagonu, keď Pettisa niekoľkokrát poslal úspešným takedownom na zem. Skóre u dvoch bodových rozhodcov bolo po závere tretieho kola 30:27 a u jedného 29:28.

Nádejný brazílsky zápasník Paulo Costa si udržal svoju neporaziteľnosť aj v 13-tom súboji v kariére. V zápase strednej váhy jednomyseľným verdiktom 29:28 si tesne poradil so skúseným 42-ročným Kubáncom Yoelom Romerom. "Som naozaj šťastný, že som mohol ukázať celému svetu svoje umenie v takom náročnom zápase. Dnes sa mi podarilo zdolať jedného z najlepších zápasníkov sveta. Celý zápas som na neho vyvíjal tlak, to bola moja taktika," povedal na tlačovej konferencii Costa. Informáciu priniesli agentúra AP a portál espn.com.

UFC 241 (ANAHEIM) - hlavná karta, výsledky:

Daniel Cormier - Stipe Miočič (Miočič/ 4. kolo, TKO)

Anthony Pettis - Nate Diaz (Diaz/ 3 kolá, na body)

Yoel Romero - Paulo Costa (Costa/ 3 kolá, na body)

Gabriel Benitez - Sodiq Yusuff (Yusuff/ 1. kolo, TKO)

Derek Brunson - Ian Heinisch (Brunson (3 kolá, na body)

Náš youtubeOdoberať