Úžasná štatistika Manchestru United: Kedy sú Red Devils neporaziteľní?

utorok, 13. august 2019 14:09 | Autor: Jakub Vaverka

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer | zdroj: TASR

Manchester United vstúpil do nového ročníka Premier League famózne. Diabli na domácom štadióne porazili Chelsea vysoko 4:0. Na povrch následne vyplávala perfektná štatistika Red Devils.

Manchester United nevstúpil do zápasu s Chelsea dobre, viac z hry mali hostia a v úvode dokonca nastrelili žrď. Potom ale prišiel faul Kurta Zoumu a pokutový kop Marcusa Rashforda. Talentovaný Angličan sa z bieleho bodu nemýlil.

Diabli vyhrali prvý polčas 1:0. Znalci v tom momente otvárali šampanské, i keď Modrí stále boli herne lepší. Dôvodom na radosť ale nebol predčasný. Manchester zápas naozaj zvládol, pridal ďalšie tri góly a vyhral presvedčivo 4:0.

A prečo spomíname to šampanské? Pretože Manchester United nikdy v histórii na Old Trafford neprehral, keď po prvej časti hry viedol. Diabli dovedna po polčasovom vedení vyhrali 263 stretnutí 16 zápasov remizovali.