Main Content

Nenápadný nákup leta? Ndombélé pri debute naznačil veľa

nedeľa, 11. august 2019 13:27 | Autor: Jakub Vaverka

Tanguy Ndombélé
Tanguy Ndombélé | zdroj: Instagram

Dnes sa dohrá prvé kolo Premier League, pričom počas prvých dní novej sezóny sa toho udialo až-až. Po včerajšku sa vo veľkom hovorí o Tanguyovi Ndombélém, novej posile londýnskeho Tottenhamu.

Tanguy Ndombélé prišiel do Tottenhamu Hotspur v lete z francúzskeho Lyonu za 65 miliónov libier. Mal vystužiť zálohu Kohútov a potvrdiť svoje kvality, ktoré naznačil v minulom ročníku. V 22 rokoch sa dočkal debutu v Premier League hneď pri prvej príležitosti.

Kohúti hostili Aston Villu a tréner Mauricio Pochettinho ho postavil do základnej zostavy. Do zálohy spolu s Winksom a Sissokom. Nováčik AVFC ale hral v Londýne výborne a dlho vyhrával 1:0. Spurs sa nedarilo a Pochettino vedel, že bez čerstvej krvi na ihrisku to nepôjde. 

V 64. minúte sa rozhodol vymeniť prvého futbalistu. Dole mohol ísť prakticky každý a vyzeralo to na debutanta Ndombélého, ktorý ukázal dobré momenty, ale nebolo to z jeho strany presvedčivé. "Poch" však stiahol Winksa, ktorého nahradil Eriksen.

Góly ale neprichádzali. V tom prišiel hviezdny moment mladého Francúza. Tanguy vyrovnal skóre zápasu krásnym gólom. Na jeho strelu bol gólman Tom Heaton prikrátky. Popri Eriskenovi mladík z Lyonu ožil a ukázal, že sa v jeho podaní máme na čo tešiť. 

Presný zásah ho nakopol, potvrdil, že je fyzicky silný a výborne pripravený. Nováčik začal mať problémy a remízu neudržal. V závere dvakrát skóroval Kane a bolo vymaľované. Pochettino doprial Ndombélému slastný pocit, keď ho vystriedal v 92.minúte za Skippa a vypredaný štadión ho odmenil ováciami v stoji.

Ndombélé ukázal, že Kohúti získali výbornú posilu, ktorá môže patriť medzi hviezdy Premier League. A taktiež ukázal, že vedenie má motiváciu udržať Eriksena, ktorého chcú veľkokluby. Tandem Ndombélé - Eriksen totiž chvíľami vyzeral skutočne dokonalo.

Náš youtubeOdoberať