Main Content

Tomáš Deák a Rizin? Ešte predtým je tu Macek a bitka o titul

nedeľa, 4. august 2019 09:00 | Autor: Jakub Vaverka

Tomáš Deák
Tomáš Deák | zdroj: Instagram

Tomáš Deák patrí tabuľkovo medzi najlepších bojovníkov na československej scéne. K špičke sa blíži aj vo svetovom meradle. Na domácej scéne sa mu už míňajú súperi. Jedným z mála, kto ho môže v kategórii vyzvať je Filip Macek.

A Filip Macek bude ten kto slovenskému bojovníkovi skríži cestu za titulom v bantamovej váhe. „Cítim sa veľmi dobre a som stopercentne fit. Na zápas som určite pripravený. Trénujem na dvesto percent a nič nechcem nechať na náhodu,“ povedal pre Šport7.sk Tomáš Deák.

„14.9. to bude vyzerať tak, že urobím všetko preto, aby som vyhral a získal titul. Verím, že sa mi to podarí,“ povedal nám Deák, ktorý naposledy nastúpil v Oktagone na podujatí číslo 10, kde zdolal Američana Coryho Gallowaya.

Dlho sa špekulovalo o tom, či si Macek zaslúži, aby bol Deákovým vyzývateľom. „Či má Macek právo na titul alebo nie, to neviem. Ani sa tým nezaoberám. To nech riešia organizátori. Mňa zaujíma len zápas a opasok.“

Papierovým favoritom je slovenský bojovník. Nechce ale nič podceniť. MMA je vrtkavý šport. Jedna chyba môže znamenať prehru. „Súpera mám veľmi dobre zmapovaného. Sledoval som ho už veľmi dlho predtým, ako bol dohodnutý náš zápas. Poznám jeho štýl boja.“

Vždy keď sa hovorí o možnej slovenskej účasti v prestížnom UFC, Deák je jedným z prvých mien. Aktuálne sa ale pozerá opačným smerom – do Ázie. „Ak zdolám Maceka, dám si opasok do vitrínky a budem šťastný. Čo bude ďalej uvidíme. Veľmi by som chcel ísť do Rizinu. Robíme s trénerom všetko preto, aby som sa tam dostal,“ zakončil Deák.

Náš youtubeOdoberať