Main Content

VIDEO: Michalovce dostali od Žiliny lekciu z efektivity: Keby dal Danko na 1:3, mohlo to byť ináč

nedeľa, 21. júl 2019 13:12 | Autor: TASR

Anton Šoltis
Anton Šoltis | zdroj: TASR

Michalovce 21. júla (TASR) - Fortunaligová sezóna 2018/2019 sa do kroniky futbalistov MFK Zemplín Michalovce zapísala ako tá, ktorú začali veľmi zle a napokon v nej dosiahli najlepšie umiestnenie v histórii. V novom ročníku sa chceli vyhnúť slabšiemu štartu, v prvom zápase však doma podľahli Žiline 0:3. Poučení z predchádzajúcej sezóny nepreceňujú prvú stratu bodov, ale uvedomujú si nutnosť riešenia viacerých problémov.

Pre michalovských futbalistov sa sezóna 2019/2020 začala rovnako ako predchádzajúce dve - prehrou. Po sobote platí, že spomedzi piatich sezón v najvyššej súťaži začali iba ročník 2016/2017 víťazstvom, keď doma zdolali Trenčín. Na formu, ktorú chytili po prvej tretine sezóny, sa tentoraz nechcú spoliehať, no úvodný zápas nezvládli. "Súper nám dal lekciu z efektivity. Do konca prvého polčasu viedol o tri góly, čo síce bolo pre nás kruté, no vieme, že futbal sa hrá na góly. V druhom polčase sme mali možnosť znížiť a keby dal Stano Danko na 1:3, mohlo to byť ináč," poznamenal tréner Anton Šoltis.

Práve Danko mohol byť hrdina zápasu, viackrát mal možnosť zmeniť skóre. Mrzieť ho mohla najmä šanca v 3. minúte za stavu 0:0, po ktorej prišiel gólový protiútok hostí. Ten Žilinčanov posadil na koňa. "Samozrejme, že ma to mrzelo, ale rovnako aj ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. Snáď to vyjde v ďalšom zápase. Takto sme si vstup do sezóny nepredstavovali. Zápas sme chceli zvládnuť, ale prvý polčas sme si prehrali sami, dostali sme v ňom tri ľahké góly. To sa nesmie stávať," zhodnotil Danko. Druhý polčas síce priniesol pozornejšiu obrannú hru domácich, ale už bolo neskoro. Žilinčania sa nehrnuli bezhlavo do útoku, umne strážili presvedčivý náskok a domácim nedovolili gólovo potvrdiť herné zlepšenie. "Počas prestávky sme si povedali, že do druhého polčasu ideme naplno. Myslím si, že náš výkon sa aj zlepšil, škoda však nevyužitých šancí," dodal Danko.

Šoltis už pred prvým zápasom avizoval, že na potvrdenie ambícií umiestniť sa v prvej šestke bude nevyhnutné posilnenie na viacerých postoch. V súčasnom kádri je iba jediný typický hrotový útočník Til Mavretič, nové tváre by si kouč vedel predstaviť aj na ďalších pozíciách: "Musíme dať hlavu hore. Máme svoje problémy, ale tie patria do našej kuchyne. Verím, že sa čoskoro začnú riešiť a vyriešia sa."

Náš youtubeOdoberať