Main Content

Má Lionel Messi právo kritizovať rozhodcov?

streda, 10. júl 2019 09:05 | Autor: Jakub Vaverka

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Takto ho nepoznáme. Messi za seba necháva hovoriť svoje výkony. Rozhovorov dáva málo, je stručný. Po červenej karte na Copa América ale nechal emóciám voľný priebeh.

Lionel Messi bol v zápase o bronz na Copa América proti Čile vylúčený neprávom. V potýčke s Medelom nebol aktívny, len nechával súpera do seba vrážať. Je možné, že verbálne sa provokovali a boli tam menšie zákroky z oboch strán, ale za toto sa nevylučuje. Červená karta pre Medela bola prísna, vylúčenie Messiho bolo neakceptovateľné.

Argentína získala bronz. Messi povedal, že celý turnaj Copa América je poznačený korupciou, rozhodcovia pískajú tendenčne, a že všetko je dohodnuté tak, že Brazília vyhrá trofej. Brazílčania na domácej pôde naozaj vyhral, vo finále si porazili s Peru. 

Samozrejme, cítili sa ublížení. Messi má vplyv. Verejne Argentínčana kritizoval kouč Brazílie Tite, Messiho kamarát a bývalý spoluhráč Dani Alves a obranca Marquinhos. Ten povedal, že v Barcelone rozhodcovia viackrát pískali v prospech Lea Messiho, ale nikdy sa nesťažoval.

Fanúšikovské stránky Chelsea zas Messimu pripomenuli rok 2009 a osudné semifinále Ligy majstrov, kedy Chelsea vypadla s Barcelonou po jednoznačnom zlom pískaní. Neexistuje klub či reprezentácia, ktorá by aspoň raz nebola poškodená a rovnako tak, ktorej rozhodca nepomohol. 

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Rozhodcovia robia chyby. Sú to ľudia, ale to, čo predvádzali na Copa América bolo cez čiaru. Otázka znie - má Lionel Messi právo kritizovať? Zvykli sme si uňho, že sa môže dať čokoľvek a mlčí. Ako je napísané vyššie - sústreďuje sa na futbal. 

Hovorí sa ale, že v pekle je špeciálne miesto pre tých, ktorí v čase morálnej krízy neurobia nič. A Messi neurobil. Práve to, že sa ozval, by mal byť dostatočný na to, aby verejnosť pochopila, že to, čo sa dialo na juhoamerickom turnaji bolo cez čiaru.

Messi nekritizuje. Prijíma kopance a fauly súperov. Teší sa z výhier, smúti z prehier. Prvý raz výrazne kritizoval súpera čo organizáciu. Má na to právo. Má vplyv, je vzor pre ľudí. Vie, že ho budú počúvať. Samozrejme, máme demokraciu, a preto nikde nie je napísané, že s ním súhlasiť musíte.