Main Content

Wimbledon: Serena Williamsová postúpila do semifinále

utorok, 9. júl 2019 17:08 | Autor: TASR

Serena Williamsová
Serena Williamsová | zdroj: TASR

Wimbledon 9. júla (TASR) - Rumunská tenistka Simona Halepová postúpila vo Wimbledone po druhý raz v kariére do semifinále dvojhry žien.

Nasadená sedmička zdolala v utorok vo štvrťfinále za 89 minút Číňanku Šuaj Čang 7:6 (4), 6:1. Ďalej ide aj vlaňajšia finalistka a držiteľka siedmich trofejí z anglickej trávy Serena Williamsová. V súboji dvoch Američaniek zdolala po tuhom boji za 123 minút Alison Riskeovú v troch setoch 6:4, 4:6 a 6:3.

Bývalú svetovú jednotku Halepovú trápila Číňanka len v prvom sete, v druhom triumfovala Rumunka za 29 minút. Účasťou v najlepšej štvorke Halepová zopakuje svoje kariérne maximum z Wimbledonu z roku 2014. "V prvom sete som o víťazstvo musela tvrdo bojovať. Ale vedela som, že dnes musím hrať tak dobre, ako len viem," citovala slová víťazky agentúra DPA.

Serena Williamsová sa vo Wimbledone prezentovala pred zápasom s Riskeovou 22 esami, proti krajanke ich však zaznamenala až 19. "Bolo to vydreté víťazstvo. Alison hrala veľmi dobre, vedela, že nemá čo stratiť. To som si však potom uvedomila aj ja a vedela som, že musím hrať svoj tenis," citovala Williamsovej slová agentúra AP.

ženy - dvojhra - štvrťfinále:

Simona Halepová (7-Rum.) - Šuaj Čang (Čína) 7:6 (4), 6:1
Serena Williamsová (11-USA) - Alison Riskeová (USA) 6:4, 4:6, 6:3