Main Content

Zbytočný Anaheim pravidelne postupuje do play-off. Na Stanley Cup čakali iba 14 rokov

štvrtok, 4. júl 2019 10:04 | Autor: Jakub Vaverka

John Gibson sa upísal Anaheim Ducks
John Gibson sa upísal Anaheim Ducks | zdroj: TASR

Začal panovať názor, že v NHL prakticky nie je potreba Anaheimu Ducks. Klub, kde hrajú nesympatickí hráči a nechodia tam ľudia na štadión. Omyl.

Anaheim Ducks sídliaci v slnečnej Kalifornii získal v uplynulých sezónach nálepku prakticky zbytočného tímu. Možno je to prehnané, ale ak nie ste fanúšikom tohto mužstva, prevažne poviete, že Káčerov nemáte radi. Ktovie, prečo to tak je, ale taký je trend. Jedným z dôvodov boli Getzlaf a Perry. Kvalitatívne výborní hráči, ale charakterovo nie práve vzory pre detí.

Ďalším, dá sa povedať, problémom je lokalita. Kalifornia, kde hrá prím slnko. Anaheim sa neteší diváckemu záujmu a často nedokáže vypredať ani zápasy vyraďovacích bojov. Navyše, v regióne je pomerne veľká konkurencia, či už LA Kings alebo San Jose Sharks. Geograficky čiastočne aj Vegas Golden Knights.

Keď sa povie Anaheim, časti ľudí napadne hokejový tím, ale toto mesto je vo svete populárnejšie vďaka zábavnému parku Disneyland. Ako to zmeniť? Nuž, nevyzerá to, že by sa situácia v najbližších rokoch menila. Ale,...

Je tu veľké ALE. 

Stanley Cup

Nemusíte mať Ducks radi, ale tento klub rozhodne nie je zbytočný, dokonca, dlhodobo patrí k tomu lepšiemu v NHL. Klub, ktorý vznikol v roku 1993 má na konte dokonca zisk Stanley Cupu z roku 2007. Pritom, teraz dodať, že vyhrať ligu sa nepodarilo aj slávnejším organizáciám, pričom niektoré čakali na prvé víťazstvo aj polstoročie. Anaheim iba 14 rokov.

K tomu môžeme pridať play-off bilanciu Káčerov za poslednú dekádu. Po spomínanom zisku Stanleyho pohára sa objavili vo vyraďovacích bojoch deväťkrát a nepostúpili len trikrát. Čo by iné organizácie za to dali.

Môžeme sa zhodnúť na tom, že Anaheim nie je takzvane prvoplánový klub. Aby ste si ho obľúbili, musíte sa dostať pod povrch. Práca Ducks by ale rozhodne nemala byť dehonestovaná, čísla jednoducho neklamú.

Koniec éry

Minulé roky to boli v Anaheime predovšetkým o dvojici Ryan Getzlaf – Corey Perry. Dá sa ešte namietať, že k tomuto kanadskému duu sa časom pridal aj útočník Ryan Kesler, ktorý sa zaradil medzi lídrov klubu.

Fanúšikovia Ducks sa nebáli o budúcnosť, že pretože kým v klube boli tieto tri mená, vedeli, že šanca na vyraďovacie boje bude vždy. Tak to aj bolo, čo potvrdzujú vyššie spomenuté čísla.

Ako sa ale ukázalo už koncom uplynulého ročníka, ktorý Káčerom takmer vôbec nevyšiel, nastal čas posunúť sa ďalej. 

Corey Perry

To, že Anaheim nechce byť len do počtu potvrdzuje krok manažmentu po konci uplynulého ročníka. Káčerom sa nepodarilo vymeniť veterána Coreyho Perryho, ale Kanaďan uberal z platového stropu príliš veľa.

Anaheim ho teda vykúpil zo zmluvy. Nepopulárny krok, ešte keď sa jedná o klubovú legendu. Perry to ale pochopil a budúci ročník strávi v Dallase Stars.

Ducks získali priestor pod platovým stropom a rozhodne nechcú zopakovať minulý ročník, v ktorom sa im nepodarilo postúpiť do vyraďovacích bojov. 

Budúcnosť

Nebudeme si klamať, Anaheim nepatrí medzi TOP favoritov na zisk Stanley Cupu. Ale to nebolo minulý rok ani St.Louis, rok predtým sa zas nerátalo s účasťou Vegas vo finálových bojoch. Takto by sme mohli pokračovať ďalej.

Ducks budú zaujímaví. Začína éra po Perrym, ale Kesler a Getzlaf ostávajú. V bráne je spoľahnutie na dvojicu Gibson – Miller. V obrane môžeme spomenúť Fowlera, Lindholma či Nemca Holzera.

V útoku by mal byť lídrom Kanaďan Adam Henrique, veľa sa čaká od českého hokejistu Ondřeja Kašeho a na súpiske je aj Američan Max Jones s ročníkom narodenia 1998. 

Prím budú hrať mená ako Eaves, Rakell a Silfverberg. Budúcnosť Anaheimu Ducks by problematická rozhodne byť nemala.