Juraj Sagan sa stal tretíkrát majstrom SR v cyklistike

nedeľa, 30. jún 2019 16:21 | Autor: TASR

Juraj Sagan
Juraj Sagan | zdroj: TASR

Trnava 30. júna (TASR) - Juraj Sagan sa stal tretíkrát cyklistickým majstrom Slovenska.

V nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom elite na spoločných MSR a MČR v Trnave finišoval za piatimi Čechmi a získal ďalší národný titul po rokoch 2016 a 2017. Obhajca vlaňajšieho prvenstva a šesťnásobný majster SR Peter Sagan skončil na štvrtom mieste medzi Slovákmi. Druhý v národnom šampionáte skončil kolega Saganovcov v tíme Bora-Hansgrohe Erik Baška, bronzovú medailu si vyjazdil Patrik Tybor z Dukly Banská Bystrica.

Štart aj cieľ 187-kilometrovej trate bol na Hlbokej ulici v centre Trnavy, trasa viedla cez Špačince, Dolné Dubové, Horné Dubové, Dechtice či Kátlovce, cyklisti absolvovali desať prejazdov v meste. Už po necelých 50 kilometroch vznikol sedemčlenný únik, v ktorom figuroval jediný Slovák - Juraj Sagan. Ten sa v ňom udržal až do konca a titul si vybojoval rovnakým štýlom ako pred dvoma rokmi v Žiari nad Hronom. V záverečnom špurte sa rozhodovalo už len o českom šampiónovi, ktorým sa stal František Sisr.