Peter Sagan v úvodnej časovke na Okolo Švajčiarska v elitnej desiatke, o triumfe svetového šampióna rozhodlo iba 15 stotín

sobota, 15. jún 2019 18:03 | Autor: TASR

Peter Sagan
Peter Sagan | zdroj: TASR

Langnau 15. júna (TASR) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil siedme miesto v úvodnej časovke 83. ročníka pretekov Okolo Švajčiarska. Jazdec stajne Bora-hansgrohe mal na deväťkilometrovej trati v Langnau manko sedem sekúnd na víťazného Austrálčana Rohana Dennisa z tímu Bahrain-Merida.

V 1. etape rozhodlo o triumfe svetového šampióna v časovke len 15 stotín sekundy. Na druhom mieste skončil Poliak Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), tretia priečka patrí ďalšiemu Austrálčanovi Michaelovi Matthewsovi (Sunweb). Dennis si zároveň vybojoval aj pozíciu lídra celkového poradia.

1. etapa, časovka jednotlivcov Langnau – Langnau (9 km):

1. Rohan Dennis (Austr./Bahrain-Merida) 10:50 min, 2. Maciej Bodnar (Poľ./BORA-hansgrohe) rovnaký čas, 3. Michael Matthews (Austr./Team Sunweb) +1 s, 4. Sören Kragh Andersen (Dán./Team Sunweb) +2, 5. Kasper Asgreen (Dán./Deceuninck-QuickStep) rovnaký čas, 6. Lawson Craddock (USA/EF Education First) +5, 7. Peter SAGAN (SR/BORA-hansgrohe) +7, 8. Patrick Bevin (N. Zél./CCC Team) +8, 9. Stefan Kung (Švajč./Groupama-FDJ) +9, 10. Tom Scully (N. Zél./EF Education First) +11

celkové poradie:

1. Dennis 10:50 min, 2. Bodnar rovnaký čas, 3. Matthews +1 s, 4. Andersen +2, 5. Asgreen rovnaký čas, 6. Craddock +5, 7. SAGAN +7, 8. Bevin +8, 9. Küng +9, 10. Scully +11