Main Content

Real Madrid minul vyše 300 miliónov a nakupuje ďalej. Má to ale háčik

štvrtok, 13. jún 2019 10:50 | Autor: Jakub Vaverka

Florentino Perez, Real Madrid
Florentino Perez, Real Madrid | zdroj: TASR

Päť posíl, päť typologicky rôznych hráčov. Real Madrid už nechce zažiť taký ročník ako pred rokom, preto nakupuje. A nakupuje vo veľkom.

Brazílsky ofenzívny talent Rodrygo prichádza do Realu Madrid za 54 miliónov eur. Nasledoval ho niekdajší obranca FC Porto Eder Militao, ktorého Biely Balet kúpil za rovných 50 miliónov. Skončila sezóna a kolotoč nákupov sa ešte viac roztočil. 

Prišiel Luka Jovič z Eintrachtu Frankfurt. Cena? 65 miliónov. Doposiaľ najväčšou posilou je Eden Hazard z Chelsea za 100 miliónov eur, pričom v hre sú aj ďalšie bonusy pre Modrých v hodnote 30 miliónov eur. Doposiaľ poslednou posilou Merengues je Ferland Mendy z Lyonu za 50 miliónov

319 miliónov eur. A bude to viac.

V hre je príchod Paula Pogbu z Manchestru United, Christiana Eriksena z Tottenhamu Hotspur a vylúčený nie je ani nový brankár. Fanúšikovia Realu Madrid sú vo vytržení. Právom. Florentino Perez a Zinedine Zidane roztočili Game of Transfers, akú sme nevideli už dlho.

V časoch finančného fair-play a sankcií zo strany FIFA a UEFA treba byť obozretní.

V Madride to ale vedia, veď nie sú v tejto hre nováčikovia. Znamená to ale jediné, musia predávať. Zisky Realu v minulej sezóne síce boli nadmerné a veľkú časť prestupov pokryjú, ale stačiť to nebude. 

Adeptov na odchod zo španielskej metropoly je hneď niekoľko. Tým najhorúcejším je Marcelo, na ktorého miesto prakticky prišiel mladík Mendy. Po hosťovaní v Mníchove sa vrátil Jamés Rodriguez, ktorý by ale už čoskoro mal Real opustiť nadobro.

Kto ďalší? Jeden z dvojice brankárov Courtois - Navas. Zidane Courtoisa v Madride nikdy nechcel, ale vedenie áno, preto je reálnejší odchod kostarického gólmana. Stále viac nahlas sa hovorí o možnom hosťovaní Viniciusa juniora, čo by bolo miernym prekvapením. 

A potom je tu Gareth Bale. Na Santiago Bernabeu ho nechce už nikto a byť tam nechce ani on, ale má lukratívnu zmluvu s luxusným platom, preto je jeho transfer ťažko realizovateľný. Vylúčené nie sú ani transfery ReguilonaMarcosa Llorenteho či Daniho Ceballosa.

V lete má byť po celom svete horúco. V Madride to ale bude horieť ešte viacej. Vinou globálneho otepľovania to však nebude. Môže za to Florentino Perez. 

Náš youtubeOdoberať