utorok, 11. jún 2019 06:48 | Autor: TASR

Českí futbalisti
Českí futbalisti | zdroj: TASR

Bratislava 10. júna (TASR) - Futbalisti Španielska zvíťazili v pondelňajšom zápase 4. kola kvalifikácie EURO 2020 nad Švédskom 2:0 a sú na čele tabuľky F-skupiny s plným počtom 12 bodov.

Na štadióne Santiaga Bernabeua v Madride rozhodli o triumfe v druhom polčase, keď sa strelecky presadili z penalty Sergio Ramos a Alvaro Morata.

Španieli sa tešili z gólu najskôr v 16. minúte, Rodrigov zásah však správne neplatil pre ofsajd. Švédi vydržali držať krok s favoritom do 63. minúty, potom však obranca Sebastian Larsson zahral v šestnástke rukou a Ramos strelu z bieleho bodu bezpečne premenil. V 85. minúte sa kopala ešte jedna penalta, keď švédska obrana zastavila nedovolene Moratu a sám faulovaný hráč upravil na 2:0. Konečné skóre zápasu stanovil o dve minúty neskôr Oyarzabal.

V Olomouci si českí reprezentanti poradili s Čiernou Horou hladko 3:0. V prvom polčase otvoril skóre Jakub Jankto, po prestávke padli do siete hostí ďalšie dva góly. Najskôr si dal vlastný gól Boris Kopitovič, definitívnu poistku dal v 83. minúte z penalty Patrick Schick. V A-skupine zaujal aj triumf Kosova, ktoré rozhodlo o triumfe 3:2 v Bulharsku v nadstavenom čase zásluhou Elbu Rašaniho.

V G-skupine zdolali Poliaci vo Varšave Izrael 4:0 a na čele skupiny majú plný počet 12 bodov, pričom v štyroch dueloch ešte ani raz neinkasovali.

4. kolo kvalifikácie EURO 2020:

A-skupina

Česko - Čierna Hora 3:0 (1:0)
Góly: 18. Jankto, 49. Kopitovič (vlastný), 83. Schick (z 11 m)

Srbsko - Litva 4:1 (3:0)
Góly: 20. a 34. A. Mitrovič, 35. Jovič, 90.+2 Ljajič - 71. Novikovas (z 11 m)

Dánsko - Gruzínsko 5:1 (2:1)
Góly: 13. a 63. Dolberg, 30. Eriksen (z 11 m), 72. Poulsen, 90.+3 Braithwaite – 25. Lobžanidze

Severné Macedónsko - Rakúsko 1:4
Góly: 18. Hinteregger (vlastný) – 39. Lazaro, 62. a 82. Arnautovič (prvý z 11 m), 86. Laimer