Main Content

Neymarov návrat

pondelok, 10. jún 2019 10:27 | Autor: Jakub Vaverka

Neymar
Neymar | zdroj: TASR

Neymar je hráčom PSG, ale už čoskoro to tak nemusí byť. Brazílsky útočník je terčom prestupových špekulácií. Takto sa pred ním naposledy špekulovalo pred dvoma rokmi.

Komentár Jakuba Vaverku

Pred dvoma rokmi Neymar odišiel z Barcelony do Paríža za 222 miliónov eur. Dodnes je najdrahším futbalistom v histórii. Odchádzal, pretože chcel novú výzvu. Chcel vyjsť z tieňa Lionela Messiho. V Barcelone bol jeho korunným princom. Ak by vydržal pár rokov, mohol byť najväčšou hviezdou Blaugranas on. Fanúšikovia ho milovali. Urobil ale rozhodnutie, za ktoré nesie následky.

V Paríži nevyhral Ligu majstrov a s Brazíliou neabsolvoval výraznejší úspech. Aktuálne je zranený, nepocestuje na Copa América. K tomu prirátajme obvinenie zo znásilnenia či napadnutie fanúšika po neúspešnom pohárovom finále. Na Neymara sa to valí zo všetkých strán.

Barcelona alebo nič

Sú hlasy, ktoré tvrdia, že jeho kariére uškodil jeho otec, ktorému akoby išlo viac ako plné vrecká ako o synovo šťastie. Faktorov, prečo je Neymar tam, kde je, je samozrejme viacero. Aby sme boli fér, ani Barcelona nezažíva od jeho odchodu najšťastnejšie obdobie. Posledný raz vyhrala Ligu majstrov roku 2015. Keď vo finále skóroval aj Neymar.

Rodák z brazílskeho Mogi das Cruzes má 27 rokov. A stojí na križovatke. Zmluvu v Paríži má do roku 2022, ale pri personálnych zmenách vo francúzskej metropole a možnom odchode katarských šejkov vyzerá preňho ďalšie pôsobenie v Ligue 1 nereálne.

Katalánsky denník Sport napísal, že pre Neymara je to Barcelona alebo nič. Real Madrid získal nového hrdinu v podobe Edena Hazarda, Taliansko a Nemecko pre Neymara zaujímavé nie sú a v Anglicku nie je záujem. 

Faktom, akokoľvek nepochopiteľným, je, že Neymarovi by prestup do Barcelony prospel a rovnako tak by prospel aj Barcelone. Ich aktuálny vzťah môžeme prirovnať ku vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorí boli spolu, následne jeden druhého podviedol a rozišli sa.

Vzájomné city ale neochladli. Ak by Neymar pred prípadným návratom do Katalánska usporiadal tlačovú konferenciu a rozsiahlo by sa ospravedlnil náročným barcelonským fanúšikom, razom by sa nepísalo o simulantovi a zradcovi, ale o stratenom synovi.

Navyše, Barca by sa zbavila jedného z dvojice Coutinho/Dembélé. Ktovie, možno aj oboch a zarobila by. Z každej strany by práve tento transfer mohol byť udalosťou leta. A, súčasťou futbalovej histórie. 

Náš youtubeOdoberať