Main Content

Je zápas storočia ohrozený?

nedeľa, 9. jún 2019 14:41 | Autor: Jakub Vaverka

Végh vs. Vémola
Végh vs. Vémola | zdroj: Instagram

Máme za sebou Oktagon 12. Zaplnená bratislavská aréna sledovala kvalitné MMA predstavenia. Zápasom večera bol duel Attilu Végha a Virgila Zwickera. Neskončil tak, ako sa očakávalo.

Komentár Jakuba Vaverku

Attilu Végha čaká v novembri zápas storočia proti Karlosovi Vémolovi. Bolo to oznámené už v úvode tohto roka, všetko v organizácii k tomu smeruje a fanúšikovia si za necelé dva týždne budú môcť kúpiť do O2 Arény lístky. Végh verzus Vémola. Duel, na ktorý sa tešia všetci, duel dvoch MMA ikon zo Slovenska a z Česka. 

Boj proti Zwickerovi mal poslúžiť ako potvrdenie kvality a súčasť naladenia sa na Terminátora. Ale nepodarilo sa. Američan s indiánskymi koreňmi a veľmi zaujímavou históriou vyhral nad slovenskou legendou už v prvom kole. Végh sa po zápase nevyhovárval, priznal porážku. Takto bol vypnutý len raz v kariére.

Komplikuje to ale situáciu. Očakávaný zápas storočia bude MMA udalosťou roka, ale porážka Attilu prinajmenšom nevyzerá dobre. Ako ale povedali organizátori na tlačovej konferencii, pre nich sa nič nemení, takisto ani pre Vémolu a Végha.

Ani by sa nemalo. Videli sme to pred týždňom, keď v boxe prehral Joshua s Ruizom. Videli sme to aj predtým, keď prehral napríklad Kličko s Joshuom. Prekvapenia patria k športu a bojové odvetvia nie sú výnimkou.

Pre nás sa nič nemení 

Ondřej Novotný, promotér Oktagonu

Jedno je v tomto momente isté, najneskôr v novembri uvidíme Attilu, ktorý bude pripravený ako nikdy. Prehra nikoho nikdy neteší, ale na druhej strane - v dlhodobom horizonte môže pomôcť. 

Vémola má zatiaľ oznámený zápas 27.7 proti Brazílčanovi s prezývkou Frankenstein. Ako ho ale poznáme, do novembra ešte nastúpi. V tomto momente je favoritom zápasu storočia práve český Terminátor. 

Náš youtubeOdoberať