Main Content

Dúhového pochodu sa zúčastnia aj osobnosti NHL

sobota, 8. jún 2019 09:17 | Autor: Marek Ďaďo

Braden Holtby
Braden Holtby | zdroj: TASR

Aj napriek tomu, že pochody za podporu LGBTQ komunity sú už v podstate bežnou záležitosťou aj u nás na Slovensku, stále to nie je nič v porovnaní s tým, čoho sa dočkajú obyvatelia veľkých severoamerických miest. Do takzvaných PRIDEOV sa zapoja aj osobnosti z NHL.

Podľa oficiálneho ligového webu by sa do tohtoročných dúhových pochodov mal zapojiť brankár Washingtonu CapitalsBraden Holtby, a obľúbený maskot Philadelphie FlyersGritty. Minuloročný víťaz play off NHL bude pochodovať ulicami hlavného mesta USA, v ktorom sa očakáva viac ako 150 tisíc návštevníkov.

Holtby je ambasádorom kampane Washingtonu, ktorá nesie názov „Hokej je pre každého“. Pre oporu v bráne Caps to bude už tretí pochod, ktorého sa zúčastní. Holtbyho boj za rovnaké práva pre všetkých inšpiroval mnohých fanúšikov, vrátane maliarky Lisy Marie, ktorá vytvorila nástennú maľbu s motívmi Capitals v jednej zo štvrtí Washingtonu. 

K podpore LGBTQ komunity sa hlásia aj Letci z Philadelphie Flyers. Tí na nedeľňajší pochod vysielajú svojho maskota Grittyho, ktorý si za posledný rok získal mnohých fanúšikov naprieč celou krajinou. Lepšieho zástupcu zvoliť asi ani nemohli.