Main Content

VIDEO: Moreno si počas osláv uctil pamiatku Josého Antonia Reyesa

Sobota bola dňom, ktorý rozjasal celý Liverpool, no zároveň momentom, počas ktorého smútilo mnoho futbalových fanúšikov. Len niekoľko hodín pred začiatkom finále Ligy majstrov totiž obletela futbalový svet smutná správa o úmrtí Josého Antonia Reyesa, ktorý zomrel pri dopravnej nehode. Počas osláv triumfu v Champions League sinaňho spomenul jeho bývalý spoluhráč Alberto Moreno, s ktorým oslavoval dva triumfy v Európskej lige ako hráč Sevilly. 

Reyes je doteraz najmladší debutant v seniorskom tíme FC Sevilla, keď sa mu to podarilo v roku 2000 ako šestnásťročnému. Bol súčasť tímu, ktorý zvíťazil v Európskej lige trikrát za sebou (2014, 2015, 2016), dva triumfy pridal aj s Atléticom Madrid (2010, 2012). V 2004 v drese Arsenalu Londýn získal titul majstra Anglicka, keď "kanonieri" neutrpeli ani jednu ligovú prehru. O dva roky neskôr si zahral finále Ligy majstrov, Arsenal však prehral s Barcelonou (1:2). V ročníku 2006/2007 sa s Realom Madrid tešil z prvenstva v najvyššej španielskej súťaži.

Naposledy hral za druholigový klub Extremadura Unión Deportiva, s ktorým v januári podpísal zmluvu na päť mesiacov. Celkovo odohral 646 zápasov a strelil 95 gólov, v národnom tíme pridal 21 štartov a štyri zásahy.

Náš youtubeOdoberať