Main Content

Liverpool si zahrá o trofej MS klubov v Katare

utorok, 4. jún 2019 06:55 | Autor: TASR

FC Liverpool
FC Liverpool | zdroj: TASR

Paríž 3. júna (TASR) - Najbližšie dve edície futbalových majstrovstiev sveta klubov sa uskutočnia v Katare. Schválila to v pondelok Rada Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na kongrese v Paríži.

MS klubov sa uskutoční v decembri v novom formáte so siedmimi účastníkmi. Podujatia budú zároveň ostrým testom Kataru pred svetovým šampionátom v 2022. "Bude to skvelá príležitosť vyskúšať štadióny a infraštruktúru pred MS. Určite to využijeme na doladenie detailov," citovala predsedu organizačnej komisie MS v Katare Hassana Al-Thawadiho agentúra AP.

Na MS klubov sa predstavia víťazi kontinentálnych klubových súťaží a hosť z domácej súťaže, najbližšie to bude Al-Sadd, ktorý trénuje Xavi Hernandez. Okrem neho sú známi účastníci Esperance de Tunis z Afriky, FC Liverpool z Európy, Hienghene Sport z Novej Kaledónie v rámci oceánskej zóny a mexický Monterrey z CONCACAF. Juhoamerický a Ázijský zástupca vzíde až z novembrových finálových duelov.

Na kongrese v Paríži, na ktorom v stredu zvolia prezidenta Gianniho Infantina do ďalšieho funkčného obdobia, tiež schvália Čínu ako hostiteľskú krajinu Ázijského pohára v roku 2023.

Náš youtubeOdoberať