Main Content

Kohút Volejbalistom roka 2018, medzi ženami triumf Radosovej

pondelok, 3. jún 2019 06:56 | Autor: TASR

Emanuel Kohút
Emanuel Kohút | zdroj: TASR

Nitra 2. júna (TASR) - V hlavnej kategórii tradičnej ankety Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Volejbalista roka 2018 triumfovali Emanuel Kohút a Nikola Radosová. Rozhodli o tom hlasy trénerov, funkcionárov a novinárov. Víťazov slávnostne vyhlásili v nedeľu 2. júna v nitrianskom Divadle Andreja Bagara v rámci galavečera spojeného s oslavou storočnice slovenského volejbalu.

Skúsený blokár Kohút dosiahol zlatý hetrik (2016 - 2018), na konte má celkovo už štyri prvenstvá, keďže anketu vyhral aj v roku 2013. Smečiarka Radosová sa stala Volejbalistkou roka premiérovo, na tróne nahradila Jaroslavu Pencovú.

V kolektívoch sa tretí rok za sebou udeľovali ceny zvlášť pre mužskú a ženskú kategóriu, v oboch triumfovali extraligoví šampióni - VK Prievidza, resp. Strabag VC FTVŠ UK Bratislava. "Kohúti" z Prievidze aj Bratislavčanky sa tešili aj z triumfov v Slovenskom pohári.

Trénerom roka v mužskej zložke sa stal kormidelník reprezentácie Andrej Kravárik, ktorý priviedol národný tím k jubilejnému desiatemu postupu na európsky šampionát. "Chcel by som sa s touto cenou podeliť s ostatnými trénermi. My sme v reprezentácii odkázaní na pôsobenie hráčov v kluboch a tréneri sú za nich zodpovední. Musím ich pochváliť za to, v akom stave ich dodávajú do národného tímu. My sme v roku 2018 dosiahli dobré výsledky, máme za sebou ťažko vybojovaný postup na ME. Som rád, že to chlapci zvládli na jednotku, zostáva nám v tom pokračovať," povedal Kravárik.

V ženskej zložke sa po roku opäť tešil z prvenstva kouč Slávie EU Bratislava Michal Matušov, ten okrem extraligového striebra prenikol s reprezentáciou do 19 rokov na majstrovstvá Európy junioriek, kde mladé Slovenky obsadili 10. miesto.

V druhom ročníku kategórie Junior roka triumfovali Filip Mačuha a Simona Jelínková. Najlepším rozhodcom sa aj po siedmy raz stal Juraj Mokrý. V kategórii beachvolejbalistiek na základe počtu dosiahnutých bodov obhájili prvenstvo slovenské jednotky Natália Dubovcová a Andrea Štrbová, novú mužskú kategóriu ovládli národní šampióni Ľuboš Nemec a Patrik Pokopec. Premiérovú Cenu fanúšika v online hlasovaní získali nahrávač Michal Masný a smečiarka Romana Hudecová.

Do ideálnej zostavy roka sa na základe hlasovania dostali Michal Masný (nahrávač), Matej Paták, Tomáš Kriško (smečiari), Emanuel Kohút, Šimon Krajčovič (blokári), Peter Michalovič (univerzál) a Matej Kubš (libero). Ženský Dream Team tvoria nahrávačka Barbora Koseková, smečiarky Nikola Radosová a Romana Hudecová, blokárky Jaroslava Pencová a Nina Herelová, univerzálka Karin Šunderlíková a libero Lucia Nikmonová.

Súčasťou nedeľňajšieho galavečera na oslavu storočnice volejbalu u nás a vyhlásenia ankety Volejbalista roka 2018 v nitrianskom Divadle Andreja Bagara bolo tiež uvedenie ďalších piatich laureátov do Siene slávy slovenského volejbalu. Stali sa nimi Pavel Schenk, Hilda Mazúrová, Jozef Labuda, Vladimír Kovalík a Miroslav Rovný (in memoriam). Vlani pri otvorení Siene slávy do nej vstúpili Bohumil Golian (in memoriam), Pavlína Kohútová-Šteffková, Dušan Prieložný (in memoriam) a Štefan Pipa.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY ANKETY VOLEJBALISTA ROKA 2018

VOLEJBALISTA ROKA 2018:

1. Emanuel Kohút (Katovice/Poľ.) 181 bodov, 2. Matej Paták (Zawiercie/Poľ., Chaumont/Fr.) 167, 3. Peter Michalovič (Jaroslavľ/Rus., Nantes/Fr.) 166, 4. Tomáš Kriško (Liberec/ČR, UNTreF Buenos Aires/Arg.) 90, 5. Marcel Lux (Svidník, Olsztyn/Poľ.) 41, 6. Michal Masný (Lubin/Poľ., Zawiercie/Poľ.) 32, 7. Martin Sopko starší (Prešov) 30, 7. Martin Jančura (Prievidza) 30, 9. Martin Repák (Nantes/Fr., Chaumont/Fr.) 25, 10. Matej Kubš (Prievidza, Komárno) 23

VOLEJBALISTKA ROKA 2018:

1. Nikola Radosová (CSM Bukurešť/Rum., Drážďany/Nem.) 176 bodov, 2. Jaroslava Pencová (Legnano/Tal., Budowlani Lodž/Poľ.) 165, 3. Nina Herelová (Prostějov/ČR, Bielsko-Biala/Poľ.) 124, 4. Barbora Koseková (Békéscsaba/Maď., Temešvár/Rum.) 107, 5. Romana Hudecová (Strabag Bratislava) 95, 6. Michaela Abrhámová (Mulhouse/Fr., Saint-Raphaël/Fr.) 53, 7. Karolína Fričová (Slávia EU Bratislava) 30, 8. Katarína Dudová (Olomouc/ČR) 28, 9. Lucia Nikmonová (Strabag Bratislava, Pezinok) 22, 10. Karin Šunderlíková (Slávia EU Bratislava, Martignacco/Tal.) 18

NAJLEPŠÍ HRÁČI NA JEDNOTLIVÝCH POSTOCH:

MUŽI

nahrávač: Michal Masný

smečiar: Matej Paták

blokár: Emanuel Kohút

univerzál: Peter Michalovič

libero: Matej Kubš

 

ŽENY

nahrávačka: Barbora Koseková

smečiarka: Nikola Radosová

blokárka: Jaroslava Pencová

univerzálka: Karin Šunderlíková

libero: Lucia Nikmonová

 

ZOSTAVY ROKA:

MUŽI

nahrávač: Michal Masný

smečiari: Matej Paták, Tomáš Kriško

blokári: Emanuel Kohút, Šimon Krajčovič

univerzál: Peter Michalovič

libero: Matej Kubš

 

ŽENY

nahrávačka: Barbora Koseková

smečiarky: Nikola Radosová, Romana Hudecová

blokárky: Jaroslava Pencová, Nina Herelová

univerzálka: Karin Šunderlíková

libero: Lucia Nikmonová

 

Náš youtubeOdoberať