Main Content

VIDEO: Elitnému cyklistovi na Gire praskli nervy: S fanúšikom si to vybavil ručne stručne

Španielsky cyklista Pello Bilbao z tímu Astana Pro Team zvíťazil v sobotňajšej 20. etape na 102. ročníku Gira d'Italia. Na 194 kilometrovej horskej trase z Feltre do Monte Avena triumfoval pred krajanom Mikelom Landom z tímu Movistar. Tretí skončil s dvojsekundovou stratou domáci pretekár Giulio Ciccone z tímu Trek-Segafredo. Na štvrtej priečke skončil Ekvádorčan Richard Carapaz z Movistaru, ktorý si tak udržal ružový dres pre celkového lídra pretekov. Na druhom mieste je Talian Vincenzo Nibali z Bahrain Merida, na lídra stráca 1:54 minúty. Na tretiu priečku sa posunul Landa s odstupom 2:53 min.

O rozruch sa postaral kolumbijský cyklista Miguel Ángel López z tímu Astana, ktorý sa počas 20. etapy na Giro d'Italia dostal do konfliktu s divákom. K stretu prišlo v stúpaní na cieľový kopec, vďaka tomu stratil Kolumbijčan nádej na lepšie umiestnenie v etape. Po zrážke si to López vybavil s fanúšikom ručne stručne.

Nepozorný divák vbehol Lópezovi do cesty. Po tom, čo sa šiesty muž celkovej klasifikácie zdvihol, zasadil vinníkovi nehody niekoľko pohlavkov, pričom mu odhodil aj šiltovku. Všetko sledoval český reprezentant Jan Hirt, ktorý neskôr Lópezovi pomáhal nasadnúť naspäť na bicykel.V nedeľu čaká na jazdcov posledná 17-kilometrová etapa, ktorou je časovka jednotlivcov v uliciach Verony.

Náš youtubeOdoberať