Main Content

Ak neveríte tomu, že ste najlepší zo všetkých, už vopred ste zlyhali

sobota, 1. jún 2019 11:32 | Autor: Jakub Vaverka

Draymond Green
Draymond Green | zdroj: TASR

V piatok ráno začalo finále NBA. Narazili v ňom na seba úradujúci víťazi Golden State Warriors a kanadský celok Toronto Raptors. Ako sa ukazuje, čaká nás veľmi zaujímavá a vyrovnaná séria.

Golden State Warriors sú vo finále NBA piaty raz za sebou a majú šancu na zlatý hetrik. Vyhrali totiž uplynulé dve sezóny. Partia okolo Curryho, Duranta, Thompsona, Greena či Cousinsa dlhodobo kraľuje lige. I keď, treba objektívne dodať, že Bojovníci v tomto ročníku nie sú takí suverénni, ako tomu bolo v minulosti.

Byť dlhodobo na vrchole nie je jednoduché. Úspech je vždy jednoduchšie získať, ako obhájiť. O motivácii a sebadôvere sa ešte pred úvodom finále rozhovoril Draymond Green. Číslo 23 z Golden State.

“Ak sa snažíte niečo dokázať, niečo zmysluplné, a nemáte myseľ nastavenú na to, že ste najlepší vôbec, prehrali ste už v predstihu. Ak si napríklad nemyslíte, že ste najlepší reportér, neuspejete. To je môj mindset, odkedy si pamätám - že som najlepší v tom, čo robím,” rozhovoril sa na tlačovej konferencii a prítomným novinárom ponúkol aj konkrétny príklad. 

Či už ste reportér, športovec, ale aj napríklad bankár, vojak či učiteľ, Green vidí situáciu rovnako. "Každý deň, keď vstúpim na palubovku, snažím sa podľa toho správať. Práve to mi dáva šancu skutočne najlepším byť. Predtým, ako niečo dosiahnete, musíte tomu veriť. Nestanete sa najlepším náhodou.”

Warriors, ktorí stále nemôžu rátať so zraneným Durantom to budú mať náročné. Prvý zápas na palubovke Raptors prehrali 118:109, druhé stretnutie je na programe v pondelok o druhej ráno.