štvrtok, 30. máj 2019 07:26 | Autor: TASR

Torey Krug (vľavo) a Robert Thomas
Torey Krug (vľavo) a Robert Thomas | zdroj: TASR

Boston 30. mája (TASR) - Hokejisti St. Louis Blues zdolali v noci na štvrtok v druhom súboji finále play off NHL Boston Bruins 3:2 po predĺžení a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 1:1.

Hráči Bostonu viedli dvakrát v zápase o gól, keď sa v 5. a 11. minúte presadili Charlie Coyle a Joakim Nordström, no hokejisti St. Louis dokázali okamžite vyrovnať po zásahoch Roberta Bortuzza a Vladimira Tarasenka. V ďalších dvoch tretinách už gól nepadol a tak duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol strelou od modrej Carl Gunnarsson.

Slovenský obranca domácich Zdeno Chára síce nedohral prvý duel, keď utrpel tržnú ranu na predlaktí po nastrelení pukom, no v druhom nastúpil od začiatku. Kapitán Bostonu odohral 25:45 minút a okrem jednej strely na bránku zaznamenal aj jednu "mínusku".

BOSTON BRUINS - ST. LOUIS BLUES 2:3 pp (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 5. Coyle (DeBrusk, Pastrňák), 11. Nordström (Kuraly) - 10. Bortuzzo (Bozak, Gunnarsson), 15. Tarasenko (Schwartz), 64. Gunnarsson (O'Reilly, Sunqvist). Rozhodovali: Rooney, Dwyer - Amell, Cherrey, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 17.565 divákov.