Main Content

Ak budú veci fungovať, Slovan do KHL patrí. Adama Lišku situácia mrzí (rozhovor)

pondelok, 27. máj 2019 08:00 | Autor: Jakub Vaverka

Adam Liška
Adam Liška | zdroj: TASR

Minulý rok sa vstupného draftu do NHL nedočkal. Jeho meno nezaznelo. Adam Liška však má šancu na draftovú pozíciu aj teraz. Vo februári komunikoval s Philadelphiou Flyers, avšak stále patrí bratislavskému Slovanu. Nad svojou budúcnosťou si lámu zatiaľ neláme.

Situácia v klube z jeho rodného mesta ho neteší. Ak by veci v Slovane fungovali na maximum, potom nepochybuje, že Belasí do Kontinentálnej hokejovej ligy patria.

Liška má za sebou prvé seniorské majstrovstvá sveta. Pred domácim publikom v Košiciach odohral sedem stretnutí, v ktorých skóroval dvakrát a na jeden gól prihral.

 

Adam Liška
Adam Liška | zdroj: TASR

Je konečné deviate miesto reálnym odzrkadlením kvality slovenského hokeja?

Myslím si, že rozdiely medzi ôsmym a deviatym miestom sú minimálne. Už šesť rokov sme nepostúpili do štvrťfinále, takže niekde okolo týchto dvoch priečok sa skutočne nachádzame. Ale myslím si, že sme na majstrovstvách sveta ukázali, že sme na dobrej ceste. Na ceste zlepšiť sa.

Čo chýbalo, aby Slovensko postúpilo medzi najlepšiu osmičku?

Nezvládli sme konce zápasov. To rozhodlo. Pozitívne je, že pre nás mladých hráčov to bola veľká skúsenosť. Do budúcna budeme v takýchto situáciách skúsenejší.

Ako vy osobne hodnotíte domáci šampionát?

Osobne som si ho veľmi užil. Na tento šampionát budem veľmi dlho spomínať. Svoj výkon taktiež hodnotím pozitívne.

 

Čo najdôležitejšie ste sa v národnom drese naučili?

Naučil som sa toho veľa. Osobne som sledoval každého skúsenejšieho hráča a snažil som sa učiť. Najdôležitejšie, čo mi reprezentácia ponúkla, sú tie obrovské skúsenosti zo zlomových momentov zápasov.

Myslíte si, že slovenský hokej čakajú takpovediac lepšie zajtrajšky?

Chcem tomu veriť a verím. Partia, ktorá sme boli na MS, bola výborná. Chcel by som, aby sme sa v takomto zložení stretávali častejšie, a aby sme boli ako skupina stále silnejší. Myslím si, že sme mali na postup aj tento rok. Bohužiaľ, nie všetko nám vyšlo podľa predstáv.

Váš kontakt s Philadelphiou už medializovaný bol. Začala sa vaša budúcnosť riešiť hneď po slovenskom konci na MS?

Ešte som to neriešil. Chcem si teraz chvíľu oddýchnuť a potom sa na to samozrejme sústredím.

 

Teoreticky môžete byť tento rok stále draftovaný. Pozeráte sa aj týmto smerom?

Samozrejme, šanca tam je a na draft možno budem čakať. Určite sa ale nespolieham na to, že na sto percent zaznie moje meno. Preto, ak to bude potrebné, som pripravený si hľadať iné angažmán.

Ktorých mladých slovenských hokejistov vidíte v päťročnom horizonte v NHL?

Ťažko sa mi to hodnotí, ale budem držať chlapcom palce. Myslím si, že momentálne máme viac hokejistov, ktorí by sa mohli do piatich rokov do NHL dostať. Samozrejme, je to ale aj o tom, či dostanú šancu a ak áno, ako sa jej chytia.

Ste hráčom Slovana Bratislava. Ako vnímate nejasnú situáciu, ktorá okolo tohto klubu vznikla?

Dosť ma to mrzí. Myslel som si, že veci budú v tomto čase už dávno vyriešené.

Patrí bratislavský Slovan do Kontinentálnej hokejovej ligy?

Či tam Slovan patrí záleží aj od toho, či bude konkurencie schopný a finančne stabilný. Ak by fungovali tieto veci na maximum, potom by do ligy patril.

Náš youtubeOdoberať