Main Content

VIDEO: Švédsko si urobilo z Nórska sparingpartnera, padlo 10 gólov

pondelok, 13. máj 2019 22:55 | Autor: TASR

Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist | zdroj: TASR

Bratislava 14. mája (TASR) - Švédski hokejisti rozrdvili v pondelok na 83. MS Nórov 9:1. V bratislavskej B-skupine tak po úvodnej prehre s Českom nadelili dvom outsiderom debakle a dali už 19 gólov, najviac po štyroch dňoch šampionátu. 

Po dvoch dňoch voľna sa "Tri korunky" stretnú vo štvrtok o 16.15 s Rakúšanmi, Nórov v stredu v rovnakom čase čakajú Švajčiari.

B-skupina (Bratislava):

Nórsko - Švédsko 1:9 (0:3, 0:5, 1:1)
Góly: 52. Trettenes (Valkvä Olsen) - 1. Wennberg (Nylander), 7. Hörnqvist (Ekman-Larsson, Nylander), 19. Nylander (Wennberg), 22. A. Kempe (Lander), 26. Hörnqvist (Ekman-Larsson, Larsson), 27. M. Kempe (Lander, Gustafsson), 30. Wennberg (Nylander), 39. Eriksson (Lindholm, E. Petersson), 58. Lindblom (Nylander, Lander). Rozhodovali: Gofman (Rus.), Schukies (Nem.) - Hancock (USA), Leermakers (Hol.), vylúčení: 4:3 na 2 min., navyše 44. Lindblom 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8850 divákov

Nórsko: Haukeland (26. Holm) - Holös, Lesund, Espeland, Bonsaksen, Nörstebö, Johannesen, Bull - Thoresen, Olimb, Olden - Valkvä Olsen, Haga, Trettenes - Martinsen, Lindström, Röymark -  Forsberg, Reichenberg, Roest.

Švédsko: Markström - Larsson, Ekman-Larsson, Gustafsson, Ekholm, M. Pettersson, Hägg – Hörnqvist, Wennberg, Nylander – Lindholm, E. Petersson, Lindblom – A. Kempe, Lander, Eriksson – Rasmussen, Krüger, M. Kempe

Tento zápas sa pre Nórov nemohol skončiť dobre po tom, ako inkasovali už v 39. sekunde. Švédi sa potom pozvoľna rozbehli a ich parný valec prešiel po súperovi v druhej tretine. V treťom dejstve sa suverén vo všetkých herných činnostiach nad svojím susedom zmiloval.

Hlasy aktérov (zdroj: iihf.com):

Mattias Nörstebö, obranca Nórska: "Narazili sme na mužstvo svetovej triedy. A hoci sme vedeli, že máme do činenia s lepšími hráčmi ako sme my, predsa nás po takomto niečom striasa. Myslím si, že sme mali viac odolávať a určite vieme hrať lepšie."

Oliver Ekman-Larsson, obranca Švédska: "Povedali sme si, že sa do toho pustíme hneď a že potom budeme hrať našu hru. Mám pocit, že prvé dve tretiny to tak aj bolo. V tretej časti sme trochu zvoľnili, ale už bolo rozhodnuté."