Portland aj Philadelphia uspeli a vynútili si siedme zápasy

piatok, 10. máj 2019 09:27 | Autor: TASR

Logo NBA
Logo NBA | zdroj: gOOGLE

New York 10. mája (TASR) - Basketbalisti Philadelphie zvíťazili v noci na piatok v šiestom domácom zápase 2. kola play off NBA nad Torontom 112:101 a vyrovnali stav série na 3:3.

V drese hostí žiaril Kawhi Leonard s 29 bodmi a 12 doskokmi. Celkovo však Raptors doplatili na slabú streľbu, keď iba traja hráči dosiahli dvojciferný počet bodov.

Na opačnej strane sa najviac darilo Jimmymu Butlerovi, ktorý zaťažil konto súpera 25 bodmi, sekundoval mu Ben Simmons (21). "Basketbal hrám, aby som víťazil. Teraz musím dať do toho všetko a pomôcť tímu k úspechu," povedal Butler podľa agentúry AP.

Veľkú oddanosť predviedla opora 76ers Joel Embiid. Dvadsaťpäťročný Kamerunčan nastúpil napriek problémom s kolenom. Dosiahol sedemnásť bodov a dvanásť doskokov. "Vedel som, že sa musím premôcť. Ide však o veľa, ak musím odohrať 45 minút, spravím to," povedal Embiid na pozápasovej tlačovke, na ktorú dokríval. Rozhodujúci zápas sa uskutoční v noci na pondelok v Toronte.

V semifinále Západnej konferencie Portland na vlastnej palubovke zdolal Denver 119:108 a vynútil si siedmy zápas. Domácich potiahli Damian Lillard s 32 a C.J. McCollum s 30 bodmi. Nuggets nevyšla najmä druhá štvrtina, ktorú prehrali 20:32, prišli o osembodový náskok z úvodnej 12-minútovky a po zmene strán už nedokázali zastaviť rozbehnutý Portland. Rozhodujúci duel série je na programe v noci na pondelok v Denveri.

Ak sa Nuggets podarí zvíťaziť, pripíšu si iba tretiu účasť v konferenčnom finále v histórii. Predtým sa im to podarilo v roku 2009.