Main Content

Trojnásobný slovenský šampión z Banskej Bystrice sa napriek titulu v hokejovej Lige majstrov nepredstaví

utorok, 30. apríl 2019 08:32 | Autor: TASR

Hokejisti Banská Bystrica
Hokejisti Banská Bystrica | zdroj: TASR

Banská Bystrica 30. apríla (TASR) - Trojnásobný slovenský hokejový šampión HC '05 iClinic Banská Bystrica nevyužije právo podať prihlášku do Ligy majstrov 2019/2020. Pre denník Šport to potvrdil prezident klubu Juraj Koval.

"Neprihlasujeme sa do nového ročníka Ligy majstrov, pretože naša účasť v nej je finančne stratová. Defitic po nej znamená, že ohrozujeme našu vlastnú finančnú bezpečnosť," uviedol Koval. Banskobystričania účinkovali v súťaži dvakrát, ani raz nepostúpili zo základnej skupiny. "Naše náklady na Ligu majstrov boli vysoké aj vzhľadom na nevyhnutnosť leteckých presunov do švajčiarskeho Lugana a fínskeho Jyväskylä. Jednoducho povedané: zostali sme v strate za Ligu majstrov a to už nechceme. Máme reprezentovať Slovensko a ligu len za naše peniaze, bez podpory zväzu... Nechceme riskovať, a preto nebudeme účastníkom Ligy majstrov," povedal šéf klubu pre utorkové vydanie denníka Šport.

Vstupný účastnícky poplatok do LM bol vlani 12.000 eur. Klub mal náklady na rozhodcov, organizáciu domácich zápasov, ale predovšetkým veľké výdavky spojené s leteckou a autobusovou prepravou. Podľa Športu sa suma za prenájom leteckého špeciálu pohybuje od 60- do 80.000 eur. Z centrálneho marketingu LM dostali "barani" v októbri 2018 sumu 30.000 eur, ďalší príjem bol z predaja vstupeniek na tri domáce zápasy, ktoré však neboli vypredané.

Bystričania získali tretí majstrovský titul v rade, keď vo finále Kaufland play off Tipsport Ligy zdolali Nitru 4:1 na zápasy.