Main Content

Ovechkinov dlhoročný rekord prekonaný. Postaral sa o to americký mladík, ktorého možno uvidíme na MS

pondelok, 29. apríl 2019 09:02 | Autor: Martin Gregor

Alexander Ovečkin (vľavo)
Alexander Ovečkin (vľavo) | zdroj: TASR

Jack Hughes je na najlepšej ceste stať sa tohtoročnou draftovou jednotkou. Iba 17-ročný americký mladík na svetovom šampionáte do 18 rokov herne aj bodovo dominoval. Podarilo sa mu dokonca prepísať dlhoročný rekord Alexandra Ovechkina.

Hughes výrazným spôsobom dopomohol Spojeným štátom k zisku bronzovej medaily na práve skončených MS osemnásťročných. Mladučký center tento rok nazbieral až 20 bodov (9 + 11), na ktoré potreboval iba 7 duelov. Spolu s bodmi získanými na vlaňajšom šampionáte má dokopy až 32 bodových zárezov, čím prekonal aj hviezdneho Alexa Ovechkina (31 bodov).

Kapitán Washingtonu Capitals sa MS do 18 rokov zúčastnil taktiež dvakrát, a to v rokoch 2002 a 2003. Hughesovi sa takmer podarilo dorovnať aj rekord Nikitu Kucherova z roku 2011, ktorý na jednom turnaji dokázal získať až 21 bodov.

„Toto je skvelý turnaj a výborné podujatie. Mám šťastie, že som sa na ňom mohol zúčastniť dvakrát. Boli to dve veľmi dobré jazdy. Je naozaj skvelé byť na vrchole tabuľky produktivity,“ citujú Američana oficiálne stránky NHL.

Pre Hughesa navyše existuje šanca, že si o pár dní zahrá aj na seniorským MS u nás na Slovensku. Dopomôcť mu k tomu môžu najmä skvelé výkony, ktoré podával počas celej sezóny. Doterajším vyvrcholením jeho formy boli ale práve uplynulé MS do 18 rokov, na ktorých Spojené štáty získali cenný kov už po 16-krát v rade. Bronz je však pre mladý výber USA miernym sklamaním.

„Stále si myslím, že sme boli najlepším tímom turnaja a podľa mňa si to myslia aj ostatní ľudia,“ povedal Hughes. USA môže nakoniec aspoň tešiť fakt, že v súboji o bronz zdolali odvekých rivalov z Kanady rozdielom triedy (5:2). Sme skutočne zvedaví, ako veľmi bude žiariť Hughesova hviezda po vstupe do najlepšej ligy sveta.

 

Náš youtubeOdoberať