Rozhodnuté! Chárov Boston v play-off NHL pokračuje ďalej. "Medvede" na MS neprídu

streda, 24. apríl 2019 06:46 | Autor: TASR

Hokejisti Boston Bruins
Hokejisti Boston Bruins | zdroj: TASR

Boston 24. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins so slovenským obrancom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom sa prebojovali do semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL.

V rozhodujúcom siedmom zápase 1. kola play off zdolali Toronto Maple Leafs 5:1 a v celej sérii triumfovali 4:3. Chára si pripísal na konto tri plusové body. Halák nechytal, prednosť opäť dostal Tuukka Rask.

Fín bol veľkou oporou domácich, keď vykryl 32 striel. V zostave Toronta chýbal obranca Martin Marinčin, ktorý by po vypadnutí kanadského tímu mohol posilniť Slovensko na MS. V drese Bostonu sa gólovo presadili najmä hráči z tretej a štvrtej formácie. Bruins to v play off na Maple Leafs vedia, z bojov o Stanleyho pohár ich vyradili aj v sezónach 2017/2018 a 2012/2013. V konferenčnom semifinále narazia zverenci trénera Brucea Cassidyho na Columbus Blue Jackets.

San Jose Sharks postúpili do semifinále Západnej konferencie, keď v siedmom štvrťfinálovom súboji zvíťazili nad minulosezónnymi finalistami Vegas Golden Knights 5:4 po predĺžení. "Žraloci" v tretej tretine otočili z 0:3 na 4:3, hostia však v závere riadneho hracieho času vyrovnali na 4:4 a vynútili si predĺženie. O triumfe Sharks rozhodol v 78. minúte Barclay Goodrow.

1. kolo play off NHL

7. zápas štvrťfinále Východnej konferencie

BOSTON BRUINS - TORONTO MAPLE LEAFS 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Góly: 15. Nordström (Grzelcyk, Kuraly), 18. Johansson, 43. Kuraly (Acciari, Nordström), 58. Coyle (Krejčí), 60. Bergeron - 24. Tavares (Ennis). Brankári: Rask - Andersen, strely na bránku: 32:33, 17.565 divákov.
/konečný stav série: 4:3/

7. zápas štvrťfinále Západnej konferencie

SAN JOSE SHARKS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 5:4 pp (0:1, 0:1, 4:2 - 1:0)
Góly: 50. Couture (Labanc, Hertl), 51. Hertl (E. Karlsson, Labanc), 53. Couture (Burns, Labanc), 54. Labanc (Meier), 79. Goodrow (E. Karlsson, Sörensen) - 11. W. Karlsson (Marchessault, Smith), 30. Eakin (McNabb, Theodore), 44. Pacioretty (Stone), 60. Marchessault (Smith, Stone). Brankári: Jones - Fleury, strely na bránku: 48:38, 17.562 divákov.