nedeľa, 14. apríl 2019 23:17 | Autor: TASR

OSC Lille
OSC Lille | zdroj: TASR

Paríž 14. apríla (TASR) - Futbalisti Paríža St. Germain si mohli v nedeľňajšom stretnutí zabezpečiť zisk titulu vo francúzskej Ligue 1.

V súboji s priamym konkurentom však utrpeli v Lille debakel 1:5. Na lavičke domácich sedel slovenský brankár Adam Jakubech. PSG inkasovalo päť gólov v domácej súťaži po prvý raz od decembra 2000.

Lille využilo vylúčenie Juana Bernata. Španielsky krajný obranca síce v 11. minúte vyrovnal na 1:1, ale v 36. minúte putoval predčasne do šatne. PSG v druhom polčase inkasovalo štyri góly a na majstrovské oslavy si musí počkať. Na čele ligovej tabuľky má šesť kôl pred koncom sezóny sedemnásťbodový náskok práve pred Lille a navyše má zápas k dobru.

32. kolo:

OSC Lille - Paríž St. Germain 5:1 (1:1)
Góly: 7. Meunier (vlastný), 51. Pepe, 65. Bamba, 71. Gabriel, 84. Fonte - 11. Bernat, ČK: 36. Bernat (PSG)

HSC Montpellier - FC Toulouse 2:1 (0:0)
Góly: 54. Skhiri, 77. Camara - 67. Sidibe

FC Stade Rennes - Nice 0:0

St. Etienne - Bordeaux 3:0 (0:0)
Góly: 55. Khazri (z 11 m), 74. a 90. Debuchy