Main Content

Hodnotenie Petra Sagana po 5. mieste na Paríž-Roubaix

nedeľa, 14. apríl 2019 19:45 | Autor: TASR

Peter Sagan
Peter Sagan | zdroj: TASR

Roubaix 14. apríla (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan neobhájil triumf na treťom monumente sezóny, 117. ročníku Paríž - Roubaix.

Slovenský cyklista v nedeľňajších pretekoch obsadil 5. miesto. Víťazom sa stal Belgičan Philippe Gilbert z tímu Quick Step. Na druhom mieste sa umiestnil Nils Politt (Kaťuša-Alpecin), tretí bol ďalší jazdec z Quick-Stepu Yves Lampaert.

 

Peter Sagan: "Boli to veľmi náročné preteky a protivietor ich robil ešte ťažšími. Tím opäť spravil skvelú prácu. Mali sme síce nejaké pády, ale všetci zo seba vydali obrovské úsilie. Sledovali sme všetky útoky až do Carrefour de l'Arbre, ale na posledných 15 km som už nemal nohy, aby som reagoval na útoky a pokúsil sa zabojovať o miesto na pódiu," uviedol Sagan na svojom oficiálnom facebooku.

 

Paríž - Roubaix (257 km): 1. Philippe Gilbert (Belg./Deceuninck-Quick-Step) 5:58:02 h, 2. Nils Politt (Nem./Kaťuša-Alpecin) - rovnaký čas ako víťaz, 3. Yves Lampaert (Belg./Deceuninck-Quick-Step) +13 s, 4. Sep Vanmarcke (Belg./Education First Pro Team) +39, 5. Peter SAGAN (SR/Bora-hansgrohe) +42, 6. Florian Senechal (Fr./Deceuninck-Quick-Step), 7. Mike Teunissen (Hol./Team Junmbo-Visma), 8. Zdeněk Štybar (ČR/Deceuninck-Quick-Step), 9. Evaldas Šiškevičius (Lit./Delko Marseille Provence), 10. Stefan Küng (Švaj./Groupama-FDJ) všetci +47, ... Juraj SAGAN (SR/Bora-hansgrohe) - nedokončil