Main Content

Real Madrid má nový prestupový cieľ: Príde hviezda zo severu Európy?

sobota, 13. apríl 2019 09:24 | Autor: Jakub Vaverka

Florentino Perez, Real Madrid
Florentino Perez, Real Madrid | zdroj: TASR

Biely Balet nie je spokojný s tým, ako prebieha táto sezóna. Merengues chcú v lete urobiť všetko preto, aby v nasledujúcom ročníku opäť boli na vrchole. 

Vyzeralo to, že Real Madrid pôjde v najbližších týždňoch po francúzskom stredopoliarovi Paulovi Pogbovi z Manchestru United. Situácia sa ale vyvinula inak. „Prezident Realu Madrid Florentino Perez nie je fanúšikom Paula Pogbu, preto sa klub rozhodol vybrať inou cestou. Prestup Francúza by mohol byť príliš drahý,“ objavilo sa v španielskych médiách.

Aktuálne sa Biely Balet opäť chystá loviť v anglickej Premier League. „Los Blancos svoju snahu otáčajú na hviezdu Tottenhamu Hotspur, dánskeho stredopoliara Christiana Eriksena. Ani tento prestup nebude najlacnejší, ale z dlhodobého hľadiska je pre Real výhodnejší,“ domnievajú sa novinári z denníka ​El Confidencial.

Objavilo sa hneď niekoľko dôvodov, prečo Pogba nie je správnym mužom pre Real. „Problémom je jeho osobnosť, jeho platové požiadavky a taktiež to, ako by si rozumel s Lukom Modričom, Casemirom či Tonim Kroosom,“ dozvedáme sa z originálneho znenia článku.

A prečo je Eriksen lepšou alternatívou? „Real Madrid cíti, že tento Dán je kreatívnejší ako Pogba, čo by malo byť hlavným rozhodujúcim faktorom. Los Blancos veria, že Eriksen by klub posunul na vyššiu úroveň ako Francúz.“