Main Content

Tip Šport7.sk: Ako dopadne play off v Západnej konferencií?

utorok, 9. apríl 2019 10:43 | Autor: Marek Ďaďo

Už musíme počkať iba niekoľko hodín, kým sa začne kolotoč s názvom Play off NHL. Tak ako každý rok, aj tentokrát sa počas základnej časti vykryštalizovali favoriti na zisk najcennejšej hokejovej trofeje. My sme sa dnes zamerali na západnú konferenciu a pokúsime sa predpovedať jej priebeh na nasledujúcich stránkach.

8. Colorado Avalanche

Hráči Colorado Avalanche
Hráči Colorado Avalanche | zdroj: TASR

Colorado začalo sezónu skvele. Postupom času však mužstvo začalo výsledkovo stagnovať a bolo donútené bojovať o miestenku do vyraďovacej časti až do posledných zápasov. V prvom kole ich čaká konferenčný šampión z Calgary. Vzhľadom k tomu, akú formu mali Plamene počas tohto ročníka, neočakávame, že by sa Lavínam podarilo prekvapiť. Nič však nie je nemožné. Útočná trojica MacKinnon, RantanenLandeskog je nesmierne silná a obávaná. K tomu ich môžu dopĺňať kvalitní hráči ako Tyson Barrie, či Alexander Kerfoot. Hokejisti Colorada však príliš veľa skúseností s play off nemajú, a tie sú pre úspech viac ako potrebné.

Tipuje Marek Ďaďo:

Podľa môjho názoru môže Colorado zvíťaziť v 2 zápasoch. Záleží, kedy tieto výhry prídu. Ak by to bolo na začiatku série, mali by skvelé predpoklady na to, aby postúpili ďalej. Inak však verím Calgary. Majú širší káder a viac skúseností. Ak sa nebude najlepšej útočnej trojici Colorada dariť, je o výsledku v podstate rozhodnuté.

Tipuje Jakub Vaverka:

Colorado postúpilo do play-off na poslednú chvíľu, čo klub dokáže poriadne nabudiť. Calgary je na tom ale o niečo lepšie, a preto, aj keď Avalanche budú bojovať z plných síl, Plamene pravdepodobne nevyradia.