TASR - Bývalý anglický futbalový reprezentant Wayne Rooney predviedol v súboji zámorskej MLS škaredý faul na protihráča Diega Rossiho, po ktorom dostal červenú kartu. Rooneyho D.C. United utrpel doma prehru 0:4 s Los Angeles FC a prišiel nielen o nezdolanosť v rozbiehajúcom sa ročníku, ale aj o oporu mužstva.

Tridsaťtriročný Rooney si v 52. minúte surovo vyšliapol na uruguajského protihráča za stavu 3:0 pre hostí. Hlavný rozhodca Robert Sibiga sa chystal udeliť Angličanovo žltú kartu, ale po pokyne do slúchadiel sa dostal do akcie VAR. A následne po prezretí situácie vytiahol rozhodca priamo červenú kartu. Rossi strelil už v prvom polčase dva góly a 76. minúte napokon dovŕšil hetrik. Informovala agentúra AFP.