Main Content

Makhmud Muradov: V UFC budem určite, objavím sa tam do roka

utorok, 26. marec 2019 11:03 | Autor: Jakub Vaverka

Makhmud Muradov
Makhmud Muradov | zdroj: Instagram Makhmud Muradov

Porozprávali sme sa s Makhmudom Muradovom, MMA bojovníkom, ktorý je veľmi zaujímavý. Jeho aktuálna bilancia predstavuje 19-6, prezývajú ho MACH, patrí do strednej váhy a pochádza z Uzbekistanu. Aktuálne bojuje pod vlajkou kritizovanej organizácie XFN, ale jeho cieľ je jednoznačný - je ním UFC. 

Stráca podľa vás organizácia XFN na kvalite?
K XFN poviem jednu vec. V každej firme, u každého človeka, bývajú lepšie a horšie dni. Myslím si, že teraz na tom XFN nie je najlepšie, ale myslím si, že opäť pôjdu nahor. Urobím maximum preto, aby tomu tak bolo. Myslím si, že toho urobili pre československé MMA dosť, pričom som rád, že som k tomu prispel aj ja. Myslím si, že budeme pokračovať ďalej.

Uvažovali ste nad odchodom z XFN?
Mal som nejaké ponuky z iných organizácií, pričom stále prakticky chodia. Zatiaľ odchádzať neplánujem, jediná organizácia, kam by som odtiaľto teraz išiel je UFC. Myslím si, že za dve až tri víťazstvá sa tam dostanem. Všetko má svoj čas, pracujem na tom. Zatiaľ som v XFN a som tam spokojný.

 

Čo si myslíte o tom, že sa Karlos Vémola rozhodol pre Oktagon?
Karlos je môj dobrý kamarát, je to môj sparingpartner a je to výborný športovec. To, že odišiel do Oktagonu? Je to jeho rozhodnutie, urobil tak, ako mu to vyhovovalo. Nevidím to jeho vzťahu s XFN. Som s tým v pohode, každý má svoju cestu. Prajem mu, nech sa mu darí v každej organizácii, kde bude.

Čo očakávate od zápasu s Kinclom?
Patrik Kincl je skvelý zápasník, podľa môjho názoru je najlepším československým zápasníkom v kategórii do 77 kilogramov. Myslím si, že je prechod do 84ky je chyba, každý to vidí inak. Rešpektujem ho ako športovca aj ako človeka. Vždy, keď ho vidím, pozdravím ho, máme spolu normálny vzťah. Som rád, že s ním budem zápasiť a dúfam, že vyhrá ten najlepší. A to budem ja. (smiech)

 

Máte nejaké životné alebo športové vzory?
Športový vzor nemám. Mojím vzorom sú rodičia, snažím sa veci robiť tak, aby boli na mňa hrdí. V rodine sme to mali ťažké, môj otec je invalid a mama sa oňho stará, ale nevzdali to. Mali to skutočne ťažké, sú pre mňa vzorom a sú pre mňa všetkým.

Kto je podľa vás československá MMA jednotka?
Myslím si, že k dnešnému dňu to je Jiří Procházka. Máme tu viacero skvelých fighterov, ale podľa mňa to je Jiří. Teraz ho čaká ďalší zápas v Rizzine, kde za mňa určite vyhrá. Prajem mu to.

Kto je podľa vás najlepší bojovník MMA v súčasnosti?
Pre mňa to je Jon Jones, celkovo ako športovec, inak aj Khabib Nurmagomedov. Každý vidí svet inak, nemôžem nikomu nič vyčítať, je to ich vec. Jonesa obdivujem, je TOP.

Aký je váš športový cieľ?
Mojím športovým snom je dostať sa do UFC, byť prvým bojovníkom z Uzbekistanu, ktorý sa tam dostal a niečo tam vybudovať. Myslím si, že môj čas príde. Mám 29 rokov a stále rastiem, učím sa nové veci a všetko má svoj čas. V UFC určite budem. Môj názor je, že do roka sa tam objavím. Verím tomu a pracujem na tom. Chcel by som sa vám poďakovať za tento rozhovor, taktiež všetkým mojim fanúšikom a mojim sponzorom, ktorí za mnou stoja a veria mi. Mám veľmi rád každého môjho fanúšika, ktorý mi fandí a píše mi. Vážim si to, vidíme sa šiesteho apríla v Liberci. Teším sa na vás.

Náš youtubeOdoberať