streda, 20. marec 2019 20:56 | Autor: TASR

Postupové oslavy hokejistov HK Nitra
Postupové oslavy hokejistov HK Nitra | zdroj: TASR

Trenčín 20. marca (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v stredajšom šiestom zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipsport Ligy na ľade HK Dukla Trenčín 2:0 a celú sériu vyhrali 4:2. Nitrania sa prebojovali siedmykrát za sebou do semifinále najvyššej súťaže. V stredajšom zápase otvoril skóre gól Branislava Mezeia zo 49. minúty, na 2:0 upravil Róbert Lantoši do prázdnej bránky.

Nitra sa v semifinále stretne so Zvolenom, víťaz základnej časti z Banskej Bystrice nastúpi proti Popradu.

semifinálové dvojice:

Banská Bystrica (1. po ZČ) - Poprad (4.)

Zvolen (2.) - Nitra (3.)

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 49. Mezei, 60. Lantoši. Rozhodovali: Snášel, Baluška – Výleta, Šefčík, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 5783 divákov

/konečný výsledok série: 2:4/

HK Dukla Trenčín: Valent – Krejčí, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, Bokroš, Božík – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – Švec, Radjenovic, Varga – Mikula, Dlouhý, Hudec – Pardavý

HK Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Korím, Pupák, Versteeg, Rais, A. Sloboda – Majdan, Šiška, Čaládi – Lantoši, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Pätoprstý, Slovák, Hrušík – Minárik

Prvá presilová hra Dukly síce šance nepriniesla, no po nej Švec vyzval na zakončenie Hudeca, ktorý dal vyniknúť Šimbochovi. Na opačnej strane po kombinačnej akcii predviedol reflexívny zákrok Valent po zakončení Slováka. V 8. minúte sa po vhadzovaní uvoľnil Cebák, ale ani na dvakrát nedokázal pretlačiť puk do siete. Kvalitný a fyzicky náročný hokej pokračoval aj naďalej. V 15. minúte sa po zlej rozohrávke v strednom pásme dostali Nitrania do nájazdu dvoch na jedného. Šiška zobral zodpovednosť na svoje plecia, lenže puk sa odrazil od konštrukcie bránky.

Aj v druhej tretine pokračoval fyzicky náročný hokej. Trenčín mohol otvoriť skóre v dvoch za sebou nasledujúcich presilových hrách, no mal problém čo i len sa usadiť pred bránkoviskom Šimbocha. A okrem jedného závaru z početnej výhody nedokázal nič vyťažiť. V 35. minúte vybojoval puk Buček v rohu klziska pre Bortňáka, no ten z medzikružia netrafil bránku. V závere druhej tretiny hostia pritlačili a Trenčín najmä vďaka pohotovosti Valenta dokázal udržať nulu.

Tretia tretina sa zmenila na šachovú partiu. Ani jeden tím nechcel urobiť osudovú chybu, ktorá by rozhodla zápas. V 49. minúte nahodil puk od modrej čiary Mezei a ten prepadol cez hradbu tiel za chrbát Valenta. Vojaci sa v závere nadýchli k tlaku. Radjenovicov puk oblúčikom preletel ponad bránku. Na opačnej strane po druhý raz nastrelil v stretnutí konštrukciu bránky Šiška. V poslednej minúte spečatil nitrianske víťazstvo a postup Lantoši gólom do prázdnej bránky.