Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na stredu v zámorskej NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Philadelphie 3:1. Slovenský útočník v závere prvej tretiny šikovne clonil pred bránkou Flyers, puk sa od neho odrazil k Brendanovi Gallagherovi, ktorý otvoril skóre. "Phillip Danault výborne podržal puk kým sme dostriedali, Tomáš Tatar odviedol skvelú prácu pred bránkou a ja som sa dostal k dorážke," povedal zámorským médiám Gallagher, ktorý zaznamenal 31. gól, čím vyrovnal svoje maximum z minulej sezóny.

Tatar bol na ľade 15:42 minúty, pripísal si plusku a tri strely. Canadiens zaostávajú za postupovou priečkou do play off o bod. Tatar si pripísal 29. asistenciu a 51. bod v sezóne.