Main Content

Oktagon je šou, ktorú Československo chce a potrebuje

pondelok, 18. marec 2019 13:05 | Autor: Jakub Vaverka

Krištofič vs Kozma
Krištofič vs Kozma | zdroj: Oktagon MMA

Aj po sobote platí, že zmiešané bojové umenia v Česku a na Slovensku naberajú na popularite. Podujatie Oktagon 11 v Ostrave navštívilo 11 300 divákov, čo je na čisto MMA turnaji najviac v československej histórii.

Komentár Jakuba Vaverku

V sobotu sme vycestovali v mene Šport7.sk na podujatie Oktagon 11, ktoré sa konalo v centre baníckeho priemyslu - v Ostrave. Ja a môj kolega Marek Ďaďo sme sa rozhodli, že vám z tohto MMA sviatku poskytneme, čo najviac materiálov - či už príspevkov na sociálnych sieťach, vyjadrení, článkov, či rebríčkov. Či sa to podarilo, to už necháme na vás, ale faktom je, že Oktagon, teda jeho jedenásty diel, milo prekvapil.

To, že keď sme pešo prechádzali Ostravu sme sa cítili, ako keby sme sa vrátili v čase do osemdesiatych rokov minulého storočia, či že OSTRAVAR Aréna ležala takpovediac od ruky a okolo nebolo živej duše, s tým organizátori nemali čo robiť. Podujatie ako také bolo prvotriedne. Organizačne to tím okolo Ondřeja Novotného a Pavla Nerudu zvládli kvalitne. Na štadión prišlo 11 300 fanúšikov, čo je najviac v histórii MMA podujatí v Česku a na Slovensku.

Videli sme skvelé zápasy, či už titulový duel Kozmu s Krištofičom, odvetu medzi Petráškom a Kimballom, maďarsko-slovenský súboj Úškrta s Kertészom či zaujímavé výkony Vémolu, Pukača, Ryšavého, Mikuláška či Ďatelinku. Ľudia, ktorí prišli do haly, neľutovali, odniesli si prvotriedny zážitok, ktorý aktuálne ponúka len malé spektrum organizácii na Slovensku či v Českej republike. Zaujímavosťou je, že cez víkend bolo v Čechách veľké množstvo slovenských fanúšikov.

Oktagon je šou, ktorú československé publikum chce, ľudia to jasne dávajú najavo v priebehu celého roka a štatistiky turnajov, článkov, videí či príspevkov na sociálnych sietiach, hovoria absolútne jasnou rečou. MMA v našich končinách zažíva boom a očakáva sa, že to bude pokračovať aj v najbližších mesiacoch či rokoch. Môžeme sa len tešiť na to, kedy zmiešané bojové umenia zažijú pomyselný vrchol popularity. O tom ale inokedy.

Oktagon je šou, ktorú Československo potrebuje. Prečo? Pretože, keď si pozriete organizáciu, produkciu, výstupy či vyjadrenia všetkého a všetkých, čo s Oktagon MMA súvisí, musíte uznanlivo pokrútiť hlavou. Novotný s Nerudom a ľudia okolo nich sa snažia, snažia sa do Slovenska a Čiech prinášať niečo, čo je kvalitné, neodfláknuté a nemá tu obdobu. Viacero "influencerov" či športových klubov by sa od nich mohlo učiť. 

Samozrejme, vždy je čo zlepšovať a samozrejme, že sa stále treba posúvať dopredu. Z toho, čo je teraz aktuálne ale môžeme veľmi ľahko prognózvať, že Oktagon 12 v Bratislave bude vypredaný do posledného miesta a bude sa o ňom hovoriť ešte dlhšie ako Oktagone 9, 10 či 11. Veríme, že tam nebudeme chýbať ani my. A nemyslite si, nejde o chvíľkové zaslepenie, ale treba sa riadiť heslom, že pochváľme, čo si pochvalu zaslúži a skritizujme, čo sa dá robiť lepšie.

 

Náš youtubeOdoberať