nedeľa, 17. marec 2019 20:17 | Autor: TASR

David Ospina
David Ospina | zdroj: TASR

Rím 17. marca (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín zaznamenali v nedeľu prvú prehru v talianskej lige v prebiehajúcej sezóne. V 28. kole podľahli na ihrisku FC Janov 0:2, keď sa o góly domácich postarali v druhom polčase Stefano Sturaro a Goran Pandev.

Tréner Juventusu nechal v nedeľu odpočívať hviezdneho útočníka Cristiana Ronalda, ktorý v stredu vystrieľal "starej dáme" postup do štvrťfinále Ligy majstrov cez Atletico Madrid. Janovu to proti Turínčanom ide, v októbri uhrali na ich pôde cennú remízu 1:1.

Juventus napriek prehre figuruje na čele tabuľky, pred druhým Neapolom má obrovský 18-bodový náskok, SSC má však k dobru nedeľňajší zápas s Udinese.

Parma v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrala na pôde Lazia Rím 1:4

SSC Neapol zvíťazil vo večernom dueli na domácej pôde nad Udinese 4:2. Na konci prvého polčasu skolaboval domáci brankár David Ospina, ktorého záchranári previezli do miestnej nemocnice. Ospina krátko pred kolapsom inkasoval nešťastný úder do hlavy, po ktorom bol chvíľu schopný pokračovať v hre. V nemocnici už bol pri vedomý a absolvuje vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

SSC Neapol - Udinese 4:2 (2:2)
Góly: 17. Younes, 26. Callejon, 58. Milik, 70. Mertens – 30. Lasagna, 36. Fofana