sobota, 9. marec 2019 18:04 | Autor: TASR

Ondrej Duda
Ondrej Duda | zdroj: TASR

Berlín 9. marca (TASR) – V sobotňajšom zápase 25. kola najvyššej nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazil Bayern Mníchov nad Wolfsburgom nekompromisne 6:0 a vystriedal Borussiu Dortmund na čele tabuľky.

Bavori otvorili skóre v 34. minúte zásluhou Serga Gnabryho. Už o tri minúty neskôr našiel autor prvého gólu pred prázdnou bránkou Roberta Lewandowského a poľský kanonier chladnokrvne zvýšil na 2:0. Krátko po zmene strán poslal loptu ľavačkou k žrdi kolumbijský stredopoliar James Rodriguez. Štvrtý gól do siete odovzdaného súpera pridal Thomas Müller a osem minút pred koncom riadneho hracieho času poslal loptu hlavou po centri Francka Riberyho za chrbát brankára Joshua Kimmich. V 85. minúte našiel francúzsky stredopoliar hlavu Lewandowského a ten divákov v Allianz Arene potešil svojim druhým gólom.

Dortmund zdolal Stuttgart 3:1, no Bavorov poslal pri rovnakom počte bodov do čela tabuľky lepší gólový rozdiel.

Berlínska Hertha, v ktorej drese odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Ondrej Duda, prehrala vo Freiburgu 1:2.