piatok, 8. marec 2019 06:16 | Autor: TASR

Stoch, Chelsea, Európska liga
Stoch, Chelsea, Európska liga | zdroj: TASR

Bratislava 7. marca (TASR) - Slovenský futbalista Miroslav Stoch skóroval za Slaviu Praha pri remíze 2:2 vo štvrtkovom prvom osemfinálovom zápase Európskej ligy UEFA 2018/2019 na ihrisku FC Sevilla.

Dvadsaťdeväťročný krídelník sa presadil v 25. minúte, tečovanou strelou spoza šestnástky vyrovnal priebežný stav na 1:1. Stoch mal podiel aj na druhom presnom zásahu svojho tímu, keď v 39. minúte po jeho centri dostal so šťastím loptu do bránky domácich Král. Hráči päťnásobného víťaza EL mali počas celého duelu prevahu, "zošívaní" si však odviezli zo Španielska cennú remízu.

Milan Škriniar odohral celý duel v drese Interu Miláno na pôde Eintrachtu Frankfurt (0:0). Hosťom sa nepodarilo skórovať ani z jedenástky, ktorú v 22. minúte nepremenil Marcelo Brozovič.

Zenit Petrohrad v základnej zostave s Róbertom Makom podľahol doma Villarrealu 1:3. Slovenský reprezentant bol na ihrisku do 72. minúty a bol pri jedinom góle ruského tímu, keď sa jeho nevydarená strela dostala k Azmounovi, ktorý poľahky skóroval do prázdnej bránky hostí.

Stade Rennes prekvapujúco zdolal Arsenal Londýn 3:1, hostia hrali od 41. minúty bez vylúčeného stopéra Sokratisa Papastathopoulosa. Dinamo Záhreb, ktoré bolo v skupinovej fáze súperom Spartaka Trnava, si poradilo s Benficou Lisabon najtesnejším rozdielom 1:0.

Chelsea Londýn zvíťazila na svojom ihrisku nad Dynamom Kyjev presvedčivo 3:0. Rolu favorita potvrdili aj hráči SSC Neapol, ktorí vyhrali rovnakým pomerom nad Salzburgom. Valencia zdolala ruský Krasnodar tesne 2:1.

1. zápasy osemfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019:

Dinamo Záhreb - Benfica Lisabon 1:0 (1:0)
Gól: 38. Petkovič (z 11 m)

Eintracht Frankfurt - Inter Miláno 0:0
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Stade Rennes - Arsenal Londýn 3:1 (1:1)
Góly: 42. Bourigeaud, 65. Monreal (vlastný), 88. Sarr - 4. Iwobi, ČK: 41. Papastathopoulos (Arsenal)

FC Sevilla - Slavia Praha 2:2 (2:2)
Góly: 1. Ben Yedder, 28. El Haddadi - 25. STOCH, 39. Král