Main Content

Američana Shiffrinová má definitívne veľký glóbus, Vlhová bojuje o 2. miesto

sobota, 2. marec 2019 12:58 | Autor: TASR

Mikaela Shiffrinová
Mikaela Shiffrinová | zdroj: TASR

Roza Chutor 2. marca (TASR) - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová definitívne získala veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v alpskom Svetovom pohári 2018/2019.

Matematickú istotu jej dalo vyhlásenie Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), ktorá pre agentúru AFP potvrdila, že zrušený sobotňajší super-G v ruskom stredisku Roza Chutor už nestihne v sezóne nahradiť. Tým pádom súťažia ženy už iba o 700 bodov, keďže do konca ročníka zostáva odjazdiť sedem pretekov. Shiffrinová má na čele celkového poradia SP náskok 719 bodov pred druhou Petrou Vlhovou a slovenská reprezentantka ju tak už nemôže dostihnúť. Američanka sa teší zo zisku tretieho veľkého glóbusu v rade.

Shiffrinová ako suverénka sezónky mala veľký glóbus už dávnejšie prakticky vo vrecku, Vlhová už nemala reálnu šancu ju ohroziť. Obe pretekárky sa rozhodli v olympijskom stredisku v Roza Chutor, kde boli v sobotu a nedeľu na programe iba rýchlostné disciplíny, neštartovať, slovenská reprezentantka dala cez víkend prednosť Európskemu poháru v Jasnej. Shiffrinová má okrem veľkého glóbusu v tejto sezóne aj istotu zisku malého za slalom, ďalšie môže pridať v obrovskom slalome a super-G.

Ženy čakajú v tomto ročníku už len obrovský slalom a slalom v Špindlerovom Mlyne (8. a 9. marca) a na záver finálové preteky SP vo všetkých štyroch individuálnych disciplínach v Soldeu v Andorre.