Main Content

INTERVIEW| S komikom Joe Trendym o Interi, Lakers, hraní basketbalu či dileme Messi - CR7

piatok, 1. marec 2019 11:32 | Autor: Jakub Vaverka

Joe Trendy
Joe Trendy | zdroj: Instagram

Teo First alebo ak chcete Joe Trendy, je známym slovenským stand-up komikom a veľkým fanúšikom športu. Nedá dopustiť na taliansky Inter Miláno a taktiež na basketbalistov Los Angeles Lakers. Porozprávali sme sa s ním o jeho pohľade na šport, názore na večnú problematiku Messi - Ronaldo či o doberaní s jeho kamarátom Lukášom Kajanovičom - raperom Pil C. 

Joe Trendy baví ľudí svojimi stand-upmi aj vystupovaním na sociálnych sieťach, je súčasť stand-up comedy show Silné reči. Kto ho pozorne sleduje vie, že patrí medzi športových znalcov a prehľad má ako vo futbale, tak aj v basketbale. Jeho dobrým kamarátom je raper Pil C, civilným menom Lukáš Kajanovič, ktorý je veľkým fanúšikom Manchestru United. s Teom, ktorý je rodák z Dolného Kúbina sme sa v odhľahčenej atmosfére porozprávali v jemne netradičnom zmysle. Ani my a ani on totiž nemá rád rozhovory, ktoré sú založené na otrepaných otázkach typu - Ako si sa dostal k futbalu? 

Vieš si predstaviť, že by si fandil inému klubu ako Interu Miláno?

Absolútne nie. K Interu som si vybudoval za tých dvadsaťdva rokov taký vzťah, že to neprichádza do úvahy. Existujú tímy, ktoré sa mi páčia, ale emócie zažívam jedine pri Interi. Sledujem každý deň, čo sa deje v klube, je to súčasť môjho života, ktorej sa nechcem vzdať, aj keď sa nedarí.

Ak niekedy budeš mať syna, budeš ho viesť k láske k športu?

Myslím si, že mojimi rečami o športe ho k tomu tak prirodzene dostanem, ale určite by som ho nenútil k tomu. Viedol by som ho hlavne k tomu, aby bol dobrý človek.

 

Keby si si mal vybrať medzi futbalom a komiksami, čo by zvíťazilo?

Určite futbal. Ku komiksom som sa dostal naplno až nedávno a je to krásny svet, ale futbal je istota.

 Doberáte sa často s Lukášom ohľadom Interu či Manchestru United?

Ani nie. Skôr je to tak, že vzájomne sledujeme svoje tímy a sme radi, keď sa im darí, alebo kritizujeme navzájom, čo by sa malo zmeniť, aby to šliapalo, aj keď sme samozrejme amatéri. On má napríklad zlé spomienky na Mourinha, ja naňho nedám dopustiť, pretože s Interom vyhral treble. Inter je jediný taliansky tím v histórii, ktorý to dokázal.

 Koľkokrát si Inter Miláno videl naživo, aký bol prvý raz?

Bol som trikrát. Dva krát na San Sire, keď to s Juve aj AC  skončilo 0:0, ale neľutujem nič, tá atmosféra, keď vidíš 80 000 ľudí fandiť je neopísateľná. No a potom, keď Inter prehral 3:1 na Sparte. Frank de Boer bol snáď najhorší tréner, aký kedy viedol Inter. 

 

Ktorý futbalista je podľa teba najlepší v histórii?

Opäť jednoznačná odpoveď. Brazílsky Ronaldo. To čo robil pred zranením bolo neskutočné, posunul futbal na nový level. Neexistoval obranca, ktorý by ho dokázal ubrániť, nedalo sa načítať jeho hru, bol mega rýchly a myslelo mu to. Aj po zranení sa dokázal dostať do formy a dokázal veľké veci. Vďaka nemu vlastne fandím Interu. 

Ako by si ty vyriešil večnú dilemu - Ronaldo alebo Messi?

Treba si uvedomiť, že žijeme v dobe, keď vidíme naživo hrať dvoch fantastických hráčov, akých história nepamätá. Messi má talent od Boha a CR7 je „makač“, akého nenájdeš široko ďaleko. Neskutočné, že jeho hra stále ide hore vo veku, keď už iní hráči rozmýšľajú nad ukončením kariéry. Klobúk dole pred obidvoma. 

Skús nám zoradiť TOP 5 európskych líg, ako ich vidíš ty.

Serie A a ostatné. (úsmev)

 Využil si alebo máš v pláne využiť športovú tématiku vo svojich stand-upoch?

Sem tam sa niečo pripletie, ale nevyhľadávam to, pretože šport je téma pre užšie publikum. Ale verím, že raz to príde. 

Koľko rokov sleduješ basketbal? Odkedy fandíš LA Lakers?

Basketbal som hrával aktívne 10 rokov za BK Dolný Kubín, boli to krásne časy a už vtedy som zbieral kartičky basketbalistov a vedel som štatistiky hráčov lepšie, ako učivo do školy. Lakers fandím od čias Shaqa a Kobeho. Je to pre mňa podobne dôležitý tím ako Inter.

Ako vidíš úlohu LeBrona Jamesa v Los Angeles ty? 

Nechcel som ho tam. Hrá skvelo, to je bez debaty, mám k nemu veľký rešpekt, ale radšej by som bol, kebyže ten tím vybudujú na tých mladých talentoch. Ale Magic a Pelinka chcú titul hneď. Už podľa mňa spravili dosť zlých rozhodnutí. Ale to je čisto môj pohľad zo strany fanúšika, čo fandí dlhodobo. Rád by som videl ako mladí hráči ako Kuzma, Ingram, Randle (ktorý už je v NOP), Hart vybudujú dynastiu. Ale to je LA, tam sa nečaká, tam sa chcel titul hneď. A pritom tento rok, to bude opäť bez play-off.

 Bude podľa teba vyhrávať Golden State Warriors aj počas najbližších rokov?

Podľa mňa nie, končia zmluvy kľúčovým hráčom a tí budú chcieť väčšie peniaze a pôjdu inde. Myslím, že tento rok je ich posledný, lebo fakt je možné, že odíde Klay, KD, Boogie podobne. A vo Phile je už teraz tím, ktorý je veľmi silný.

Náš youtubeOdoberať