Main Content

VIDEO: Vulgárny majiteľ Detvy opäť vyvádzal: Odniesol si to reprezentant Buček

Majiteľ účastníka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy HC 07 Detva Róbert Ľupták sa opäť ukázal v tom najhoršom svetle. Člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bol evidentne nespokojný s výkonom rozhodcov v utorňajšom stretnutí Detvy s Nitrou (1:3) v rámci záverečného 55. kola základnej časti súťaže. Hostia po prvej tretine prehrávali 0:1, dvoma gólmi v presilových hrách však v druhej časti stav otočili vo svoj prospech. To sa Ľuptákovi nepozdávalo a svoj názor prezentoval nevyberavým spôsobom pri pozápasovom rozhovore útočníka HK Nitra Samuela Bučeka, ktorý v zápase zaznamenal svoj 30. gól sezóny. 

"Keby vám rozhodca nepomohol, tak hráte ko…, vy buzeranti," kričal  Ľupták na hviezdičku Nitry. "Ty si borec," uškrnul sa Buček a ešte pokojne pokračoval ďalej v rozhovore: "Mal som viacero šancí, dokonca aj trestné strieľanie, v ktorom som nastrelil žŕdku. Nevešal som však hlavu a napokon mi to tam padlo..." V tom mu opäť do reči skočil agresívny majiteľ Detvy. "Žiadna super akcia, ale rozhodca! Toto bola hanba hokeja. Ale áno, prvé kluby musia ísť dopredu," kričal rozzúrene. "Ty si hviezda z NHL," skočil po chvíli Bučekovi opäť arogantne do reči.

To už ale mladého reprezentanta poriadne rozhorčilo: "Skúšaš ma? Zalez, ti hovorím!" Keď sa obaja k sebe nebezpečne priblížili, vkročil medzi nich príslušník bezpečnostnej služby. Buček následne odišiel na druhú stranu chodby, kde už nikým nerušený, pokračoval v rozhovore.

Stanovisko Pro-Hokeja k incidentu v Detve: "Takéto správanie funkcionára je neprijateľné a vrhá zle svetlo na každodennú tvrdú prácu, ktorú si profesionálny hokej vyžaduje. Zároveň v tomto prípade prišlo k porušeniu uznesení ligových klubov z ktorého vyplýva voči klubu sankcia."

Náš youtubeOdoberať