Milwaukee zdolalo Boston, Antetokounmpo s 30 bodmi

piatok, 22. február 2019 07:22 | Autor: TASR

Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo | zdroj: TASR

New York 22. februára (TASR) - Basketbalisti Milwaukee zvíťazili vo štvrtkovom šlágri šesťzápasového programu zámorskej NBA nad Bostonom 98:97. Bucks si tretím triumfom po sebe upevnili prvé miesto v tabuľke Východnej konferencie i celej súťaže.

Ich ťahúňom bol opäť Giannis Antetokounmpo, ktorý v prvom zápase po prestávke vyplnenej exhibíciou All Star zaznamenal 30 bodov, z nich 12 v záverečnej štvrtine. Okrem toho sa prezentoval trinástimi doskokmi a šiestimi asistenciami.

Najslabší tím súťaže Phoenix utrpel už 16. prehru po sebe, tentoraz bol nad jeho sily Cleveland (98:111). Suns čakajú na víťazstvo od 13. januára, keď zdolali Denver 102:93.

Dvojnásobný obhajca titulu Golden State si v dramatickom súboji poradil so Sacramentom 125:123 aj vďaka 36 bodom Stephena Curryho.

NBA - výsledky:

Cleveland - Phoenix 111:98, Philadelphia - Miami 106:102, Brooklyn - Portland 99:113, Milwaukee - Boston 98:97, Golden State - Sacramento 125:123, Los Angeles Lakers - Houston 111:106