piatok, 22. február 2019 06:50 | Autor: TASR

Futbalisti Inter Miláno
Futbalisti Inter Miláno | zdroj: TASR

Bratislava 21. februára (TASR) - Futbalisti úradujúceho českého majstra Viktorie Plzeň prehrali v odvetnom 16-finálovom súboji Európskej ligy UEFA 2018/2019 na ihrisku Dinama Záhreb 0:3 a zo súťaže vypadli.

Zverenci trénera Pavla Vrbu nad chorvátskym šampiónom a premožiteľom Spartaka Trnava zo skupinovej fázy zvíťazili pred týždňom doma 2:1, o náskok na záhrebskom Maksimire však prišli už v prvom polčase odvety po góloch Mislava Oršiča a Emira Dilavera, ktorí prekonali slovenského brankára Matúša Kozáčika. Okrem neho nastúpili v základnej zostave "viktoriánov" Patrik Hrošovský a Roman Procházka, ku ktorým sa v 57. minúte pridal Marek Bakoš, ani oni však nezabránili vypadnutiu svojho tímu. V 73. minúte spečatil triumf Dinama Bruno Petkovič.

Zenit Petrohrad, za ktorý nastúpil od 56. minúty Róbert Mak, zvíťazil nad Fenerbahce Istanbul v zostave so stopérom Martinom Škrtelom 3:1 a zmazal manko 0:1 z prvého súboja v metropole Turecka. Do osemfinále sa prebojoval aj Arsenal Londýn, ktorý po prehre 0:1 v Bielorusku zdolal BATE Borisov v domácej odvete 3:0. Už v stredu si účasť v ďalšej fáze zaistil FC Sevilla, ktorý prešiel cez rímske Lazio.

Inter Miláno nemal problém s Rapidom Viedeň, po výhre 1:0 si s rakúskym protivníkom poradil aj doma - 4:0. Na čistom štíte mal podiel aj slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý odohral 77 minút. Medzi 16 najlepších tímov európskej klubovej súťaže číslo dva sa kvalifikovala aj pražská Slavia. "Zošívaní" po domácej bezgólovej remíze vyhrali v Genku presvedčivo 4:1. Krídelník Miroslav Stoch sa dostal na ihrisko v 63. minúte.

Žreb osemfinálových dvojíc sa uskutoční v piatok 22. februára o 13.00 h v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

2. zápasy 16-finále Európskej ligy UEFA 2018/2019:

Arsenal Londýn - BATE Borisov 3:0 (2:0)
Góly: 4. Volkov (vl.), 39. Mustafi, 60. Sokratis
/prvý zápas 0:1, postúpil Arsenal Londýn/

Dinamo Záhreb - Viktoria Plzeň 3:0 (2:0)
Góly: 15. Oršič, 34. Dilaver, 73. Petkovič, ČK: 87. Limberský (Plzeň)
/M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský a R. Procházka odohrali celý zápas, M. Bakoš (všetci Plzeň) od 57. minúty + ŽK/
/prvý zápas 1:2, postúpilo Dinamo Záhreb/

Eintracht Frankfurt - Šachtar Doneck 4:1 (2:0)
Góly: 23. Jovič, 27. a 80. Haller (prvý z 11 m), 88. Rebič - 64. Moraes
/prvý zápas 2:2, postúpil Eintracht Frankfurt/

SSC Neapol - FC Zürich 2:0 (1:0)
Góly: 43. Verdi, 75. Ounas
/prvý zápas 3:1, postúpil SSC Neapol/

FC Salzburg - FC Bruggy 4:0 (3:0)