Main Content

Karol „Bomby“ Ryšavý: Chcem regulárny titul v Oktagone (ROZHOVOR)

piatok, 15. február 2019 09:12 | Autor: Marek Ďaďo

Karol Ryšavý
Karol Ryšavý | zdroj: archív Karol Ryšavý

Vyspovedali sme posledného víťaza uznávanej a ostro sledovanej reality show Oktagon Výzva, Karola „Bomby“ Ryšavého. Ako sám povedal, z opilca a skrachovaného futbalistu sa stal profesionálny športovec, ktorý má potenciál zamiešať vody slovenského MMA.

Karol, od tvojho posledného zápasu, v ktorom si sa stal víťazom tretej Oktagon Výzvy ubehol už nejaký čas. Ako sa po tomto triumfe zmenil tvoj život?
Táto show zmenila môj život. Ľudia ma zrazu spoznávajú. Je to milé, keď ma stretnú v obchodných centrách a chcú sa odfotiť. Myslím si však, že mňa ako osobu to nezmenilo. Som taký, aký som bol.

Veríš tomu, že titul šampióna Oktagon Výzvy dokáže aj z teba urobiť rešpektovaného bojovníka naprieč československou scénou, podobne ako to bolo v prípade Gábora Borárosa a Samuela „Piráta“ Krištofiča?
Verím, že titul zo mňa spravil uznávanejšieho bojovníka. Od ukončenie show som ale začal viac makať, pretože ma čakajú veľké výzvy a chcel by som získať regulárny titul v kategórii do 70 kilogramov. Dúfam, že budem nemenej známy ako spomínaný Gábor, či Pirát.

Pretrvávajú vzťahy medzi účastníkmi poslednej Výzvy aj po jej skončení alebo už nie ste v kontakte?
Vzťahy medzi sebou udržiavame. Bol som trénovať napríklad s Miškom Konrádom, za Omarom Ahmadom chodím pravidelne. Stretávam sa aj so zvyškom slovenského tímu. Z českého mužstva sa stretávam so spomínaným Michalom a taktiež s Jakubom Dohnalom. Sme kamaráti.

Bol ohlásený tvoj najbližší zápas, ktorý sa uskutoční počas galavečera Oktagon 11. Čo hovoríš na súpera Jaroslava Jartima? Sledoval si ho už predtým?
Nie, predtým som ho nesledoval, ale viem, že je to kvalitný bojovník, má za sebou veľa zápasov. Budem sa snažiť a spravím všetko preto, aby som vyhral a získal ďalší skalp. Veľmi sa na tento zápas teším.

Diváci budú mať možnosť vidieť ťa v podstate po prvý krát v akcii proti niekomu, kto s tebou nebol v spomínanej Oktagon Výzve (ak nerátame tvoj zápas proti Cvetkovičovi). Mení sa tým pre teba niečo?
Konečne mám súpera, s ktorým nie som kamarát. Bude to niečo úplne iné a myslím si, že sa majú na čo tešiť aj diváci.

Čo by si odkázal svojmu protivníkovi?
Povedal by som iba toľko, aby trénoval, bol bez zranenia a že sa naňho už teším.

Plánuješ budúcnosť práve v tejto organizácii alebo máš sen ísť aj vyššie?
Momentálne plánujem bojovať v Oktagone, ale samozrejme mám najvyššie ciele. Budem sa snažiť, aby som raz išiel aj niekam do zahraničia, aby som robil čo ma baví a hlavne vyhrával. Všetko je to na mne, ako budeme trénovať, a na mojom tíme. Mám najlepších trénerov - Attilu Végha, Janka Hudáka, Jožka Púchleho, Romana Kollára, výborný kolektív SFG (Spartakus Fight Gym). Okrem nich by som sa chcel poďakovať aj majiteľovi klubu, Edkovi Gerekovi. Všetci robíme maximum.

Kto je tvoj idol, respektíve kto ťa priviedol k bojovým športom?
Vzorom mi je Conor McGregor a pochopiteľne aj môj tréner, kamarát, brat, vzor - Attila Végh. Je to skvelý zápasník a človek. Som rád, že pri ňom môžem trénovať a rásť.

Aký máš názor na trashtalk bojovníkov? U teba sme niečo podobné zatiaľ nevideli, čo je mnohým sympatické.
Neuznávam to. Voči súperovi treba prejaviť pokoru, rešpekt a úctu. Nech sa v klietke ukáže, kto je lepší. Nie som odkázaný na hlúpe divadlo, aké predvádzajú napríklad v Amerike a nehodlám to meniť.

Na záver sa spýtame - ako to vidíš s duelom Végh vs Vémola? Kto bude tvojim favoritom?
Tento zápas vidím veľmi jednoznačne. S prehľadom vyhrá Attila a konečne zavrie ústa Vémolovi, ktorý neustále rozpráva o opaskoch všetkých váhových kategórií. Attila mu ukáže, kto je tu pravý šampión. Végh je pokorný, skromný, no najmä brutálny zápasník. Vémola uvidí, že má v porovnaní s ním ešte veľa nedostatkov.

Máš nejaké slová na záver?
Chcel by som sa touto cestou poďakovať mojím sponzorom a najmä fanúšikom, bez ktorých to nejde. Vážim si ich podporu.

Náš youtubeOdoberať