sobota, 9. február 2019 17:43 | Autor: TASR

Ondrej Duda
Ondrej Duda | zdroj: TASR

Berlín 9. februára (TASR) - Slovenský futbalista Ondrej Duda sa v sobotňajšom stretnutí 21. kola nemeckej I. bundesligy výrazne podieľal na triumfe Herthy Berlín nad domácou Borussiou Mönchengladbach 3:0.

Dvadsaťštyriročný stredopoliar dosiahol desiaty gól v tejto sezóne a pripísal si aj asistenciu.

V 56. minúte zavŕšil skvelú akciu Davieho Selkeho, ktorý pred finálnou prihrávkou prešprintoval polovicu ihriska. O dvadsať minút neskôr si vymenili úlohy, Duda z priameho kopu naservíroval loptu priamo na hlavu Selkeho a ten skóroval. Duda odohral 88 minút, jeho krajan Peter Pekarík pre zranenie nefiguroval na súpiske.

Hertha je v ligovej tabuľke priebežne ôsma, s dvojbodovým odstupom za priečkami zaručujúcimi pohárovú Európu.

Menej dôvodov na radosť mal Adam Zreľák. Jeho Norimberg podľahol Hannoveru 0:2 a vystriedal ho na poslednom 18. mieste v ligovej tabuľke. Zreľák odohral celý duel a do štatistík sa zapísal žltou kartou.

Líder Borussia Dortmund na vlastnom ihrisku zakopol, keď iba remizoval s Hoffenheimom 3:3. Domáci viedli do 75. minúty 3:0, ale hostia dokázali v závere vybojovať bod. Dvoma gólmi sa blysol Ishak Belfodil, ktorý najprv skorigoval na 1:3 a uzavrel skóre zápasu.

sumáre - 21. kolo:

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 3:3 (2:0)
Góly: 32. Sancho, 43. Götze, 67. Guerreiro - 75. a 88. Belfodil, 83. Kadeřábek

SC Freibug - VfL Wolfsburg 3:3 (1:1)
Góly: 37. Grifo, 70. Petersen, 88. Waldschmidt - 11. Roussillon, 63. Weghorst (z 11 m), 75. Steffen

Hannover 96 - 1. FC Norimberg 2:0 (1:0)
Góly: 45.+5 a 77. Müller, ČK: 11. Rhein (Norimberg)