Main Content

FOTO: Hamšíkov odchod potvrdzuje aj krásny odkaz bývalého kapitána Neapolu

utorok, 5. február 2019 09:26 | Autor: Martin Gregor

Marek Hamšík, instagram status Cannavaro
Marek Hamšík, instagram status Cannavaro | zdroj: TASR

Hoci odchod Mareka Hamšíka do Číny ešte oficiálne potvrdený nie je, všetko nasvedčuje tomu, že ide len o otázku najbližších hodín či dní. Potvrdzuje to aj príspevok, ktorý zverejnil na svojom Instagrame bývalý kapitán SSC Neapol Paolo Cannavaro.

,,Žiaľ nastal deň, o ktorom fanúšik Neapola nechcel ani počuť. Všetko v živote má svoj začiatok, aj koniec. Ty si ale v tejto ceste, ktorá sa blíži ku koncu, urobil niečo výnimočné. Niektorí futbalisti končia jednu epochu kariéry s tým, že po rokoch sa na nich zabudne, no ja som si istý, že Marek Hamšík bude znieť v uliciach Neapola navždy. Ďakujem ti, že si mi daroval emócie a tvoj posledný dres nosený s toľkou láskou," napísal Paolo Cannavaro do popisu fotografie podpísaného dresu Mareka Hamšíka, ktorú uverejnil na svojom Instagrame.

Špekulácie o odchode Hamšíka do Číny potvrdil aj tréner SSC Neapol Carlo Ancelotti, ktorý počas pozápasovej tlačovej konferencii po zápase so Sampdoriou povedal, že nebude Hamšíkovi brániť v odchode z mužstva. So slovenským reprezentantom je načastejšie spájaný klub  Dalian Yifang FC, ktorý skončil v minulej sezóne na 11. mieste. Nová sezóna štartuje v Číne 1. marca. 

Hamšík je v Neapole rekordérom v počte odohraných zápasov (520) aj strelených gólov (121). Vysnívaný titul sa mu však s klubom spod Vezuvu získať nepodarilo, nakoľko počas jeho éry dominuje v Serii A Juventus Turín.