Obhajca titulu a prenasledovateľ Dortmundu Bayern Mníchov nečakane prehral na ihrisku Bayeru Leverkusen 1:3. Bavori sa síce ujali vedenia v 41. minúte zásluhou Leona Goretzku, ale Leverkusen dokázal po zmene strán otočiť skóre zápasu, keď sa strelecky presadili Leon Bailey, Kevin Volland a Lucas Alario. Bayern tak stráca na Dortmund už sedem bodov.

Ukázalo sa, že absencia brankárskej jednotky Manuela Neuera môže byť kľúčovejšia ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Jeho brankársky zástupca Sven Ulreich totiž pri priamom kope bývalého jamajského hráča AS Trenčín Leona Baileyho nezareagoval najlepšie a Bailey tak v 53. minúte naštartoval Leverkusen k veľkému obratu.