sobota, 2. február 2019 07:33 | Autor: TASR

Erik Černák
Erik Černák | zdroj: TASR

New York 2. februára (TASR) - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na sobotu na ľade New York Islanders 1:0 po nájazdoch.

Jediným úspešným exekútorom v nich bol švédsky obranca Victor Hedman. V drese víťazov, ktorí sú lídrom profiligy, odohral vyše 21 minút slovenský obranca Erik Černák, do štatistík si zapísal 4 strely.

Nedarilo sa Ottawe, ktorá prehrala v Pittsburghu 3:5. Za Senators odohral 17:28 minúty obranca Christián Jaroš, zapísal si dva mínusové body, 6 striel, 5 "hitov" aj 3 zblokované strely. Úradujúci šampión Washington, ktorý hral bez suspendovaného kapitána Alexandra Ovečkina zdolal Calgary 4:3. Rozhodol o tom gól Jevgenija Kuznecova v presilovke 57 sekúnd pred koncom 3. tretiny, Capitals tak ukončili sériu siedmich prehier.

sumáre:

BUFFALO SABRES – CHICAGO BLACKHAWKS 3:7 (0:1, 1:3, 2:3)
Góly: 39. Eichel (Skinner, Ristolainen), 44. Pominville (Skinner, Bogosian), 48. Okposo (Sheary, Mittelstadt) – 19. Caggiula (Forsling), 21. Kane (Gustafsson, Caggiula), 26. Keith (DeBrincat, Kane), 40. Saad (Kämpf, Krüger), 52. Murphy (Kane, Toews), 58. Kane (Caggiula, Seabrook), 60. Saad. Brankári: Hutton (41. Ullmark) - Ward, strely na bránku: 43:30, 18.205 divákov.

FLORIDA PANTHERS - NASHVILLE PREDATORS 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Góly: 36. Huberdeau (Yandle, Dadonov) – 46. Josi (Forsberg, Johansen), 48. Arvidsson (Forsberg), 55. Fiala, 59. Arvidsson (Forsberg, Josi). Brankári: Luongo - Saros, strely na bránku: 28:26, 13.158 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - TAMPA BAY LIGHTNING 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
rozh. nájazd Hedman. Brankári: Greiss - Vasilevskij, strely na bránku: 36:41, 13.971 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - OTTAWA SENATORS 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Góly: 4. Blueger (Cullen), 18. Guentzel (Crosby, Letang), 32. Rust (Kessel, Bjugstad), 49. Rust (Kessel, Johnson), 58. Guentzel (Crosby, Dumoulin) – 35. Ryan (Dzingel, Duchene), 54. Bodker (Stone), 56. Duchene (Lajoie, Nilsson). Brankári: DeSmith - Nilsson, strely na bránku: 40:40, 18.618 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - CALGARY FLAMES 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 3. Dowd (Carlson, Kempný), 20. Jaškin (Eller, Orpik), 21. Wilson (Vrána, Kuznecov), 60. Kuznecov (Oshie, Bäckström) – 18. Backlund, 23. Hathaway (Ryan, Brodie), 53. Lindholm (Gaudreau, Brodie). Brankári: Holtby - Smith, strely na bránku: 40:30, 18.506 divákov.

DETROIT RED WINGS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 29. Nyquist (Athanasiou), 54. Larkin (Vanek, Athanasiou), 63. DeKeyser (Nyquist, Athanasiou) – 39. Matthews (Marleau), 58. Marleau (Matthews, Rielly). Brankári: Howard - Andersen, strely na bránku: 33:21, 19.515 divákov.

CAROLINA HURRICANES - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 12. Niederreiter (Williams, Faulk), 21. Pesce, 39. Martinook (McGinn), 44. Aho (Williams, Slavin), 60. Faulk – 6. Theodore (Schmidt, Šťastný), 38. Theodore (Reaves). Brankári: Mrázek - Lagace, strely na bránku: 32:25, 17.104 divákov.

DALLAS STARS - MINNESOTA WILD 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 24. Cogliano (Polák, Heiskanen), 53. Seguin (Janmark, Lindell), 60. Seguin (Cogliano) – 29. Hunt (Staal, Mikael Granlund). Brankári: Bishop - Dubnyk, strely na bránku: 32:22, 18.124 divákov.